Şehit Kaşıkçı son yolculuğunda

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Şehit Kaşıkçı son yolculuğunda

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında, 29 Kasım 2016’da irtibat kesilen ve şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı, memleketi Çanakkale’de vatandaşların gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

Çanakkale Devlet Hastanesi morgundan alınan Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın cenazesi, binlerce kişinin katıldığı kortej eşliğinde yaklaşık 2 kilometre uzaktaki Esenler Mahallesi Bülent Dikmener Caddesi’ndeki baba evine götürüldü. Cenaze, burada helallik alınmasının ardından Şehitler Camisi’ne getirildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce ve İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın eşi Hamiyet, 15 aylık bebeği Yağmur ile Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak eşine veda etti. Çanakkale Müftü Vekili İbrahim Sezgin tarafından kıldırılan namazın ardından şehidin cenazesi, tören mangasının omuzlarında top arabasına kadar taşındı. Kortejin geçişi esnasında vatandaşlar gözyaşlarına hâkim olamadı. Bir vatandaş şehit cenazesinin bando eşliğinde götürülmesine tepki göstererek, tekbir getirdi.

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı’nın cenazesi, Hastanebayırı Şehitliği’nde gözyaşları içerisinde defnedildi. Tören boyunca gözyaşlarını tutan ve ayakta duran Şehit Eşi Hamiyet Kaşıkçı defin esnasında gözyaşlarını tutamadı.

(Dilek Akşen)


Çanakkale fırat-kalkanı-harekatı şehit-piyade-kıvanç-kaşıkçı Bu haber 11/01/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 222 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com