Kar yağışı Pazar kurdurtmadı

5 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kar yağışı Pazar kurdurtmadı

Yoğun yağan kar esnafı da olumsuz etkiledi. Birçok dükkân ve işyeri kepengini açmazken Salı günlerinin vazgeçilmezi balık hali ve pazar yeri de boş kaldı.

Günlerdir devam eden kar dolayısı ile birçok esnaf iş olmadığı dolayısı ile kepenk açmadı. Özellikle balıkçılar çarşısında dükkânların neredeyse tamamının kapalı olduğu görüldü. Açık olan balıkçılarsa hava şartlarından dolayı balıkların pahalı olması bir yana vatandaşın kardan dolayı sokağa çıkmadığını bu sebepten iş olmadığını ifade etti.  Bu yüzden bir süredir dükkânların açılmadığını belirten balıkçılar, kar devam ettiği sürece açılmayacağını söyledi. Aynı zamanda Salı Pazarı’nda da tezgâhlar kurulmadı. Salı Pazarı’nda tezgâhların çoğu yine kardan dolayı açılmadığı ifade edilirken, tezgâhlarını kuran esnaf ise iş olmadığından kaynaklı yalnızca ısınmaya çalışmakla yetindiklerini belirtti. Yine Çarşı Caddesi’nde de esnaf iş olmadığında kaynaklı yalnızca kar temizlemekle yetindi. (Eren Aşnaz)      


balık hali Çanakkale dükkan işyeri-kepenk kara-kış yoğun-kar Bu haber 10/01/2017, Salı günü yayınlandı, 75 defa görüntülendi
*