İlçelerde Kar Mücadelesi

5 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gelibolu’da kar ile mücadele sürüyor

Gelibolu’da etkisini bir kez daha gösteren kar yağışı sonrasında, belediyeye bağlı ekipler, vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için mesaisini uzattı.

Gelibolu Belediyesi, yeni yılda bölgeyi ikinci kez etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında, ekiplerini seferber ederek vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için mesaisini sürdürdü.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın talimatı ile Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan koordinasyonunda sürdürülen karla mücadele çalışmaları kapsamında, Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipler ilçenin ana arterleri başta olmak üzere sokaklarda mesaisini sürdürdü.

Ara ara kesilen ancak etkisini kaybetmeyen yağışa karşı ilçenin her bölgesinde çalışma yapan ekipler, buzlanmaya karşı tuzlama ve küreme çalışması yaparken, çarşı ve iskele bölgesinde kaldırımları da temizledi.

Soğukta beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanları da unutulmadı

 Diğer yandan soğukta beslenme zorluğu yaşayan sokak hayvanları da unutulmadı. Gelibolu Belediyesi ekipleri, kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve kuşların beslenmesi için ilçede belirli bölgelerde bulunan beslenme odaklarına yem ve ekmek bıraktı.

(Haber Merkezi)


Lapseki’de kar mesaisi

 

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası belediye ekipleri tarafından 24 saat boyunca kar temizleme çalışmaları yapıldı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ilçede devam eden çalışmalar hakkında verdiği bilgide; “Belediye ekiplerimiz yoğun kar yağışının ardından vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına çalışmalarını 7/24 esasına göre sürdürüyorlar. İlçemizde bulunan tüm okullarımızın bahçeleri, cami önleri, hastane bahçemiz kardan temizlenmiştir. Kar yağışı nedeniyle mağdur durumda kalan vatandaşlarımız bizlere her zaman ulaşabilir” dedi. Belediye ekipleri ayrıca yoğun olarak kullanılan iskele meydanında buzlanma tehlikesine karşı gece saatlerinde aralıksız tuzlama çalışmaları yürüttü.

(İHA)


 

Yol açma çalışmaları devam ediyor

İlçelerde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarını ulaşıma açma çalışmaları devam ediyor.

Akşam saatlerinde yoğunluğunu artan kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapandı. Çanakkale İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, köylerde mahsur kalan 4 vatandaşımızın kurtarılmasını sağladı. Ayrıca Çan ilçesinin Kocayayla köyünde kapalı olan köy yolu açılarak hastalanan bir bebeğe 112 ekiplerinin ulaşması sağlandı. Kocayayla köyü muhtarı Sayın Ali Azap’ ta çalışmalarından dolayı tüm yetkililere teşekkür etti.

Devam eden çalışmalar ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri ve 112 ekiplerinin ortak çalışması ile mahsur kalanlara ve hastalara ulaşım sağlanıyor. Ayrıca karla mücadele ekiplerinden gelen bilgiye göre, kapanan köy yolları en kısa sürede ulaşıma açılacak, hastalarıa ve karda mahsur kalanlara ulaşım sağlanacak.

(Haber Merkezi)

 

 


belediyeler çalışmalar Çanakkale ilçeler kar kriz-masaları Bu haber 09/01/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 131 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com