Çanakkale kara teslim

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale kara teslim

Tüm Türkiye’de beklenen ve etkili olan kar yağışı Çanakkale’de de kendini gösterdi. Cuma günü başlayan kar yağışı hafta sonu hayatı durdurdu. Beyazlara bürüne Çanakkale, hayalet şehre döndü.

Meteorolojinin uyarı üzerine uyarı verdiği soğuklar ve kar yağışı kendini gösterdi.  Çanakkale’de gece sıcaklığı -10’ları gösterirken gün içerisinde de -5’ler de devam etti. Yoğun kar birçok ilçede yolları kapatırken Karayolları ve Belediye tarafından güvenlik önlemler kırmızı sinyalde devam etti. Şehir içerisinde belediye tarafından tuzlama çalışmaları yapılırken, şehirlerarası yollarda kar küreme ve kurtarma araçları çalışmalarına ara vermeden devam etti.

ÇANAKKALE HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

Cuma gecesinden bu yana devam eden yağışlar nedeni ile Çanakkale hafta sonu beyaz örtüye büründü. Birçok işletme yoğun kar nedeni ile kepenk açmazken sokaklar ve caddeler bomboştu. Görüntüsü ile hayalet şehri andıran Çanakkale’de arabalar yollara çıkmadı. GESTAŞ tarafından ise yoğun sis nedeni ile vapurlar çalıştırılmadı.

KAR FIRSATI KAÇMADI

Belediye ekipleri tarafından gece saatlerinden itibaren caddelerde tuzlama çalışmaları yapılırken, gün içerisinde kaldırımlarda temizleme çalışmaları yapıldı. Kar aracı olan bazı vatandaşlar ise  yolların boş olmasını fırsat bilerek karın tadını çıkarttı. (Eren Aşnaz)


Çanakkale kar kış Bu haber 08/01/2017, Pazar günü yayınlandı, 137 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com