İşadamları teröre karşı tek yürek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İşadamları teröre karşı tek yürek

ÇASİAD ve MÜSİAD Yönetim Kurulu ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, İzmir’de yaşanan terör saldırısından sonra yayımladıkları yazılı açıklama ile hep bir ağızdan terörü lanetledi.

Ankara, Kayseri ve İstanbul’dan sonra Perşembe günü İzmir’de yaşanan hain terör saldırısının ardından Çanakkaleli iş adamları tek yürek olup teröre lanet okudu. “Türkiye kirli bir taarruz altındadır” diyen Çanakkaleli işadamları, terörü karşı bir ağızdan konuştu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin konuşmasının devamında; “Türkiye kirli bir taarruz altındadır. Her gün şehitlerimizi toprağa veriyoruz. Gün kişisel hesaplar günü değildir. Gün, Ülkemizin ve Çanakkale’mizin bütün değerlerine, bütün kurumlarına sahip çıkma günüdür. Milli birlik ve beraberlik günüdür. Böyle bir zamanda birlik ve beraberlik içinde olmayı milli görev biliyorum. Çanakkale  Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale İş Dünyasının kalbidir. Saygın ve değerli bir kurumudur. Kimden gelirse gelsin, ne denli haksız  olursa olsun şahsımda Odamızı hedef alan fiili gayretlere ve maksatlı açıklamalara cevap vermeyeceğim. Derdi koltuk olan varsa seçilir gelir oturur. Ama derdi başka emellere hizmet etmek olan  varsa ÇTSO yanlış adrestir. Benim için birlik ve beraberliğimizden, ülkemizin bütünlüğünden daha değerli hiç bir şey yoktur.” dedi.

ÇASİAD: “AYNI BAYRAĞIN ALTINDA DURMALIYIZ”

ÇASİAD Yönetim Kurulu adına konuşan Başkan Erdal Akarsu ise yaptığı açıklamada; “İzmir Adliyesi yakınında güvenlik güçleri ve sivil halka yönelik gerçekleştirilen hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bir süredir ülkemiz, halkımızın birlik beraberliği ile huzur ve güven duygularını yok etmeye dönük alçakça saldırıların hedefi haline gelmiştir. İstanbul’da yılbaşı gecesi yaşanan elim saldırı için döktüğümüz gözyaşları kurumamışken, akşam saatlerinde İzmir’de gerçekleştirilen hain saldırı, terörün alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir. İzmir saldırısı sonucunda şehit olan güvenlik görevlimiz ve adliye çalışanımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevdiklerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Türkiye’nin ve İzmir’in başı sağ olsun” diyerek terörü lanetledi.

MÜSİAD BAŞKANI YILDIZ DA TERÖRÜ LANETLEDİ

İzmir Adliye Binası önünde düzenlenen terör saldırısı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan MÜSİAD Çanakkale Şubsi Başkanı Ali Osman Yıldız şunları kaydetti: “İzmir Adliye binası önünde gerçekleşen hain saldırıyı şiddetle, nefretle kınıyoruz. Bu saldırıların ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef aldığı ortadadır. Sabrımızın sonuna kadar sınandığı bu günlerde, tüm vatandaşlarımıza birlik çağrısında bulunuyoruz. Bu saldırılara verilecek en iyi cevap yılmadığımızı ve korkmadığımızı göstermektir. MÜSİAD olarak sağlam duruşumuzu koruyarak, tüm çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz, üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz. Teröre diz çökmeyeceğiz. Tüm iş dünyasının ve vatandaşlarımızın da aynı şekilde davranacaklarına inancımız tam… Saldırıda yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Cesur polisimizin müdahalesi faciayı önledi. Şehit polisimize ve şehit olan adliye çalışanımıza Allah’tan rahmet, başta yakınları olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz.”

(Haber Merkezi)


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası çasiad izmir müsiad terör saldırısı Bu haber 07/01/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 214 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com