Meteorolojiden kar uyarısı

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meteorolojiden kar uyarısı

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Çanakkale’de bugünden itibaren fırtına, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden alınan bilgiye göre bölgemizde mevsim normalleri dolayında seyreden hava sıcaklığının, bugün öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzey batısından başlayarak bölge genelinde ani sıcaklık düşüşü ile hızla azalacağı ve Perşembe gününe oranla sıcaklıkların 10-14 °C daha düşük olacağı beklenmektedir. Rüzgarın güney ve batı yönlerden kuvvetli, batı kıyılarında kısa süreli fırtına şeklinde görüleceği, öğleden sonra kuzey ve doğu yönlerden kuvvetli, kıyılarda zaman zaman fırtına şeklinde eseceği ve Cumartesi akşam saatlerinde etkisini azaltacağı tahmin edilmektedir.

Bugün akşam saatlerinde yağışların Kuzey Ege’de kuvvetli kar yağışına dönüşeceği, Orta ve Güney Ege’de güney ve batı yönlerden esen rüzgarın öğle saatleri ve sonrasında Kuzey Ege’den başlayarak poyraza dönüşeceği açıklandı. Yetkililer, kuvvetli ve şiddetli gök gürültülü yağış, yoğun kar yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtınalara ek olarak ani sıcaklık düşüşü ile birlikte gelecek olan buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşların ve ilgililerin başta karayolu ulaşımında oluşması muhtemel aksaklıklar olmak üzere, tüm olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğine dikkat çekti.

(Aslı Yıldız)

 


fırtına kara-kış kuvvetli-rüzgar Meteoroloji Bu haber 05/01/2017, Perşembe günü yayınlandı, 331 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com