“Memleket İçin Dirayetli Olmak Zorundayız”

6 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

“Memleket İçin Dirayetli Olmak Zorundayız”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, son dönemde yaşananlarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu, birlik ve beraberlik vurgusunda bulunan Gider; “Yaşadıklarımız ve bize yaşatılmak istenenler bir kez daha göstermiştir ki çok fazla seçenek yoktur, seçenekler ikiye inmiştir, burası ve karşısı… Türkiye’nin kıbleye dönmesinden rahatsız olan kim varsa, karşı safta yerini almıştır. Bizler memleket için, yarınlar için sağlam durmalı, dirayetli olmak zorundayız” açıklamasında bulundu.

Gündemde olan yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Gider, demokrasiye darbe vuranların, rejimi değiştiriyorlar yalanlarına karşı, sistem değişikliğinin neden gerekli kapı kapı gezilerek millete anlatılması gerektiğini söyledi. Ayhan Gider açıklamasında, “Çanakkale’mizin adını kendi kısır siyasetleri için her gün yeni bir skandalla lekeleyenlere, şehitlerimizin kemiklerini sızlatırcasına PKK ile aynı söylemlerde bulunanlara karşı en güzel cevabı Çanakkale verecektir, bundan zerre şüphemiz yoktur” dedi.

DEDELERİMİZİN MİRASI ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ

“Hep söylediğimiz gibi Türkiye Cumhuriyeti devleti vicdanlı bir devlettir, biz meselelere bir İngiliz gibi, bir Alman gibi bakmayız, bakamayız tarihten gelen sorumluluklarımızın gereği olarak içerde ve dışarda yedi düvele karşı mücadele vermekteyiz. Bu dava bize dedelerimizin mirası çocuklarımızın geleceğidir. Verdiğimiz bu mücadele sonucunda kazanırız, kaybederiz bir yerde çok da önemli değildir, önemli olan böylesi bir mücadeleyi böylesi bir kararlıkla sürdürebilmektir. Bu mücadeleyi sürdürürken, düşmanlık etmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bunlar gerekçe bulmakta zorlanmaz, yalan söylemekten, iftira atmaktan çekinmezler. Bugün liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden bunu yapanlar, dün Menderes üzerinden, Erbakan üzerinden aynılarını yapıyorlardı. Bu düşmanlıkları yapanları millet artık daha iyi görüyor, tanıyor ve büyük bir kararlılıkla Erdoğan’a “seni bu mücadele de yalnız bırakmayacağız” diyor ve hamdolsun memleketi cehenneme çevirmek isteyenlere karşı bu millet liderinin çağrısıyla memleketin sahipsiz, liderin yalnız olmadığını net bir duruşla gösteriyor.  Yaşadıklarımız ve bize yaşatılmak istenenler bir kez daha göstermiştir ki çok fazla seçenek yoktur, seçenekler ikiye inmiştir, burası ve karşısı. Türkiye’nin kıbleye dönmesinden rahatsız olan kim varsa, karşı safta yerini almıştır. Bizler memleket için, yarınlar için sağlam durmalı, dirayetli olmak zorundayız.  İsmet Özel, “Herkesin bahanesi var, senin yok” derken, bizlere seslenmiştir. Memlekete yaşatılmak istenenleri bir an bile unutmadan elimizden gelenin fazlasını yaparak sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekmektedir.”

ŞER CEPHELERİNE KARŞI GÜÇLÜ BİR MESAJI

“2023 hedeflerine ulaşarak, büyük Türkiye iddiasını sürdürmemiz için bir sistem değişikliğinin yapılmasına görüldüğü üzere mecbur kalınmıştır. Adının Başkanlık, Cumhurbaşkanlığı ne olduğunun çok bir önemi yok, önemli olan bu revizyonun yapılması gerekliliğidir. Demokrasiye darbe vuranların, rejimi değiştiriyorlar yalanlarına karşı, bizler bu gerekliliğin neden lazım olduğunu kapı kapı gezerek milletimize anlatmamız gerekiyor. Hem yeni anayasa hem sistem değişikliği zaruri bir ihtiyaç, bu ihtiyaçların giderilmesi ise demokrasiyi çok daha güçlendirecektir.

Kaybedecek tek bir dava arkadaşımız olmadığını bilerek, memleket için en iyisini yaparak şer cephelerine karşı güçlü bir mesaj vermek zorundayız. Bu mücadeleleri verebilmek için teşkilatlarımıza, üyelerimize, AK Parti’ye gönül vermiş her bir vatandaşımıza hiç olmadığı kadar ihtiyacımız vardır. Birlik, beraberlik içinde hedefleri olan teşkilatlar olarak, yarın seçim olacakmış gibi bugünden çalışmak zorundayız. Onlar bir çalışırken, bizler on çalışmak iddiamızı ortaya koymak mecburiyetindeyiz.”

HER GÜN YENİ BİR SKANDALLA LEKELEYENLERE KARŞI

“Çanakkale’mizin adını kendi kısır siyasetleri için her gün yeni bir skandalla lekeleyenlere, şehitlerimizin kemiklerini sızlatırcasına PKK ile aynı söylemlerde bulunanlara karşı en güzel cevabı Çanakkale verecektir, bundan zerre şüphemiz yoktur. Çanakkale’nin caddelerinde, sokaklarında, pazarında, kahvesinde herkes AK Parti’yi konuşmalıdır, yaptıklarımız, yapmak istediklerimiz doğru bir dille, anlatılırsa bu hiç de zor değildir. Bizler vekiller olarak Çanakkale için Ankara’da koşarken, bir yandan da teşkilatlarımızla kapı kapı gezerek derdimizi anlatmak zorundayız. Çanakkale artık yepyeni bir ivme kazanmıştır, geçtiğimiz bir yıldaki yatırımlar ve 2017 yılında yapılacaklar şehrin onlarca yıldır hayalini kurduğu projelerdir. Bunca şey yapılmasına rağmen hep bir yanımız eksik kalmaktadır, bu eksiklik ise ancak ve ancak Çanakkale Belediyesinin AK belediyecilikle tanışmasıyla tamamlanacaktır. Bizler bu kararlılıkla koşmalıyız.”

(Haber Merkezi)

 


AKP Çanakkale ayhan gider birlik-beraberlik Çanakkale değerlendirme Bu haber 02/01/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 802 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com