ÇOMÜ 25 Yaşında

6 sene önce Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇOMÜ 25 Yaşında

1992 yılında kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 2017 yılında 25 yaşında. Kuruluşundan bu yana; fakülte sayısını 14’e, yüksekokul sayısını 8’e, meslek yüksekokulu sayısını 13’e, enstitü sayısını 4’e, araştırma merkezi sayısını ise 31’e çıkaran Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, (ÇOMÜ) 15 yerleşkesiyle her geçen gün büyümeye, yenilenmeye devam ederek Çanakkale’ye ve bölgeye hizmet veriyor.

ÇOMÜ, 50 bine yaklaşan öğrenci sayısı, 95 bin mezun öğrencisi, 1500 akademik personeli ile 2017 yılında 25. yaşını kutlayacak. Çeşitli bilimsel, sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler ile 2017’de 25. yılını kutlayacak .

“Kalite Odaklı Eğitimin Adresi ÇOMÜ’de, Köklü Bir Üniversite Olmanın Temellerini Atıyoruz”

ÇOMÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, “Üniversitemiz çeyrek asrı, 25 yılı geride bıraktı. Üniversitemizin kadrosuna 1994 yıllında katılmış birisi olarak ÇOMÜ’nün ilk yıllarını da bilen birisiyim. O dönemlerde üniversitemiz fiziki alt yapı anlamında çok büyük yetersizliklere sahipti. Ancak o günden beri özellikle fiziksel olarak çok gelişti. Hem öğrenci sayısı arttı. Hem fakülte, yüksekokul sayısı arttı. Şimdi ise üniversitemizin kalite anlamında gelişimi için özel bir çabanın harcandığı bir dönem yaşıyoruz. 25. yılda, artık üniversitemizin fiziksel büyümesinden ziyade, kalite olarak gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. ÇOMÜ’nün akademik camiada, bilim camiasında kendisinden söz ettiren bir üniversite olması için gerekli unsurları oluşturmaya çalışıyoruz. Bir taraftan akademisyenlerimizin daha fazla bilimsel araştırma yapması için gerekli destekleri oluşturuyoruz. Diğer taraftan onların ihtiyaç duyduğu fiziki alt yapıyı, laboratuvar ve araştırma imkânlarını artırıyoruz. Ayrıca alt yapı anlamında ihtiyaç duyduğumuz eksiklikleri gideriyoruz. Bütün bunların amacı üniversitemizi kalite anlamında kendinden söz ettiren bir üniversite haline getirmek. Çeyrek asır sonrasında artık üniversitemiz buna odaklanmalı. Dolayısıyla bundan sonraki çalışmalarımız, üniversitemizi kalite anlamında geliştirmek, akademik verimliliği artan bir üniversite haline getirmek için olacak” dedi.

ÇOMÜ’nün artık olgunlaşmış, kapasitesini ciddi anlamda oluşturmuş ve Türkiye’de bazı alanlarda ön sıralara çıkmış bir üniversite olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Acer, 25. yılda yapılacak kutlama faaliyetlerinin ÇOMÜ’nün bu özelliklerine dikkat çekerek gerçekleştirileceğini ifade etti.

  1. yıl kutlama programı kapsamında çeşitli bilimsel, sosyal, sanatsal ve sportif içerikli faaliyetlerin yer alacağını söyleyen Prof. Dr. Acer, bu organizasyonlar için bir komite kurulduğunu da sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)


25yaş Çanakkale çanakkale-on-sekiz-mart-üniversitesi çomü Bu haber 02/01/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 428 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com