Kantinciler isyan etti: “Çocuklarımızın hayatıyla oynamayın”

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kantinciler isyan etti:

“Çocuklarımızın hayatıyla oynamayın”

Biga’da Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermeste yedikleri yiyeceklerden zehirlenen ve acile kaldırılan Biga Atatürk Fen Lisesi öğrencileri için soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kermesin düzenlendiği Biga Fen Lisesi ve öğrencilerin tedavilerinin devam ettiği Biga Devlet Hastanesi tarafından açıklama yapılmazken, velilerden ve siyasilerden yoğun tepki geldi. Öğrenilen zehirlenme olayı hakkında Valilik tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Abdulaziz Asan, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal etkinlikler yönetmeliğine göre okullarda gıda kesmesi yapmak yasaktır. Yıllardan beri Çanakkale Kantin İşletmecileri Derneği olarak bunu anlatmaya çalışıyoruz ama her nedense Türkiye’de bütün illerde kaldırılmış olan kermes Çanakkale’de halen devam ediyor. Okul aile birliklerinin kasalarına koyacakları üç beş kuruş, çocuklarımızın hayatından daha önemli bir hal almış durumda… Çanakkale Milli Eğitim Müdürümüzün yapmış olduğu okul aile birlikleri başkanları toplantısında da bu konuyu dile getirdik. Gıda Kermesi yerine yeni önerilerde bulunduk. Üretimi denetlenemeyen ürünlerin, okullara sokulmasının sonucunu bugün Biga’da bir defa daha görmüş olduk. Yetkililerden rica ediyoruz. Lütfen sadece para kazanmak uğruna çocuklarımızın hayatıyla oynamayın.” (Eylem Gözeldere)


abdulaziz-asan açıklama biga kermez okul-aile-birliği zehirlenme Bu haber 01/01/2017, Pazar günü yayınlandı, 906 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com