2017 karla geldi

6 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2017 karla geldi

Çanakkale 2017 yılına beyazlar içinde girdi. 31 Ocak sabahı kenti beyazlar içinde gören Çanakkaleliler, gün boyunca karın tadını çıkarttı. Yağışa en çok sevinenler ise çocuklar oldu. Sabah uyandıklarında her yeri bembeyaz gören çocuklar kartopu oynamak ve kardan adam yapmak için kendilerini sokağa attılar. Büyükler ise harika manzarası beyazlara bürünen Çanakkale’nin bu halini ölümsüzleştirmek için gün boyu kentin her yerinde fotoğraf çektiler.  Yoğun kar yağışı aynı zamanda birçok ilçeyi olumsuz etkiledi. Bazı ilçelerde okullar tatil edilirken, bazı yollar ise kapandı. Buzlanma sebebi ile şehirlerarası otobüsler 3-4 saat gecikmeli gelirken, yaşanan kazalar dolayısı ile uzun kuyruklar oluştu.

Ha geldi, ha gelecek diye günlerdir beklediğimiz kar yağışı sonunda Çanakkalelilere yüzünü gösterdi. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Erken Tahmin ve Uyarı Merkezinin yaptığı açıklamanın ardından günlerdir beklenen kar yağışı Çanakkale’de kendini gösterdi. Cuma günü akşam saatlerinde başlayan hafif kar yağışı gecenin ilerleyen saatlerinde etkisini iyice arttırdı. Yoğun kar yağışı ile geçen gecenin ardından Çanakkale güne gözünü beyaz örtü ile açtı. Kar yağışı hem hafta sonu olması hem de yılbaşı olması sebebiyle kent halkı tarafından sevinçle karşılandı.

EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNDİ

Yağışa en çok sevinenler ise çocuklar oldu. Sabah uyandıklarında her yeri bembeyaz gören çocuklar kartopu oynamak ve kardan adam yapmak için kendilerini sokağa attılar. Büyükler ise harika manzarası beyazlara bürünen Çanakkale’nin bu halini ölümsüzleştirmek için gün boyu kentin her yerinde fotoğraf çektiler.  Aynı zamanda, vatandaşlar mikropların kırılması ve hastalıkların önlenmesi için önemli olduğunu düşündüğü kar yağışından ayrıca mutlu oldular. Gece boyu yoğun şekilde yağan kar ulaşımda yaşanan problemleri ve trafik kazalarını da beraberinde getirdi.

KAPANAN YOLLAR AÇILMAYA ÇALIŞIYOR

Çanakkale’nin birçok ilçesinde ulaşımı olumsuz yönde etkileyen kar yağışı aynı zamanda ufak çaplı trafik kazalarına da neden oldu. Ezine’den Çanakkale istikametinde, önde giden binek araca arkadan gelen bir tırın kar nedeniyle kayarak çarpması sonucu meydana gelen kazada, binek araç içindeki sürücü hafif şekilde yaralandı. Yine sabah saatlerinde yola çıkan ve zincir takmayan araç sürücüleri yolda zor anlar yaşadılar. Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait kar küreme araçlarının çalışmasıyla kapanan yollar açılmaya çalışılıyor.

(Eren Aşnaz)


2017 beyaz Çanakkale kar manşet Bu haber 01/01/2017, Pazar günü yayınlandı, 989 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com