Anasayfa / Güncel / Meclis Başkanı Şahin’den hastane yolu açıklaması: “Kepez Belediyesi’nin görevidir”

Meclis Başkanı Şahin’den hastane yolu açıklaması: “Kepez Belediyesi’nin görevidir”

omer-sahin

Meclis Başkanı Şahin’den hastane yolu açıklaması: “Kepez Belediyesi’nin görevidir”

İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, hastane yolu ile ilgili tartışmalara yaptığı açıklamayla dahil oldu. Şahin, “Bölge Hastanesi yolunun yapım işi öncelikli ve ivedi olarak Kepez Belediyesi’nin görevidir.” diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer Faruk Mutan’ın Kepez’de yapımı süren Bölge Hastanesi’nin yol yapımı ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamalarda İl Özel İdaresi hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle sürece dahil olduğunu ifade eden Şahin, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“İl Özel İdareleri’nin yol hizmetleri ile ilgili görev ve sorumluluk alanının 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 6. maddesinde belediye sınırları dışında kalan alanı kapsadığı açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. Belediyeler’in yol hizmetleri ile ilgili görev ve sorumluluk alanı ise 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 14 maddesi çerçevesinde sayılmış; Belediyenin görev, sorumluluk ve yetki alanının da belediye sınırlarını kapsadığı şekilde tanımlanmıştır.

İl Özel İdarelerinin ve Belediyelerin yol hizmetleri ile ilgili olarak yetki ve sorumluluk alanları gayet açık ve net bir şekilde ortada iken, Kepez Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanına giren Kepez’de yapımı sürmekte olan Bölge Hastanesi’nin yol yapımı işini Belediye Başkanı Sayın Dr. Ömer Faruk Mutan’ın kamuoyu nezdinde Çanakkale İl Özel İdaremiz’in görevi gibi yansıtmasına yönelik tavır ve girişimlerinin haklı ve tutarlı bir tarafı bulunmamaktadır.

Bu açıklamalar ışığı altında Sayın Dr. Ömer Faruk Mutan’ın öncelikle ve ivedilikle Kepez Belediyesi’nin görevi olan Bölge Hastanesi’nin yol yapım işini kendi sorumluluğundan atmaya ve bu sorumluluktan kurtulmaya yönelik açıklamalarını, yaşanan süreç ile ilgili olarak hiç ilgisi yok iken anlam veremediğimiz bir şekilde İl Özel İdaremiz’i de bu sürece dahil ederek kendi görevi olan bu Bölge Hastanesi yol yapım işini sanki İl Özel İdaremiz’in görevi imiş ve İl Özel İdaremiz de bu görevden kaçıyormuş gibi kamuoyunda bir algı oluşturma çabalarını kesinlikle kabul etmiyor ve bu tür çabaların beyhude bir gayretle kamuoyunu gereksiz yere meşgul ettiğini ve kendi sorumluluğundan kaçmak adına kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı taşıdığını ifade ediyoruz.

Çanakkale İl Özel İdaresi kendi yetki ve sorumluluk alanı içerisinde yol hizmetleri ile beraber kendi görev alanında bulunan diğer hizmetleri de hakkıyla yerine getirmekte olup bu husus Çanakkale İl Özel İdaresi’nin internet sitesindeki bilgi ve belgelerden rahatlıkla teyit edilip öğrenilebilir. Sayın Mutan’dan da Kepez Belediyesi olarak kendi görevleri olan ve öncelikli ve ivedi ihtiyaç olan Bölge Hastanesi’nin yol yapımı işini çözüme kavuşturmasını bekliyoruz. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.”

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

GESTAŞ’tan Dikkat Çeken Açıklama

GESTAŞ’tan Dikkat Çeken Açıklama Kent merkezinde ve bazı ilçelerde yoğun trafik haberleri üzerine açıklama yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif