Anasayfa / Güncel / ÇTSO’da imza birlikteliğin adı ne?

ÇTSO’da imza birlikteliğin adı ne?

15292685_10209857155860044_457232246_oÇTSO’da imza birlikteliğin adı ne?

 ÇTSO Kasım ayı toplantısında yine gündem dışı konularla hararetli tartışmalar yaşandı. Yönetimden istifa eden Sadık Aydoğan’ın konumu ve durumu için imza toplanmaya çalışıldı. Bir sırada ilginç birliktelik olduğu gözlendi.

Bilindiği gibi Başbakanlıktan oda ve borsalara bir yazı gönderilerek 15 Temmuz sonrası FETÖ bağlantılıların istifası istenmiş, bu arada da Aydoğan istifa etmişti. Dün gündeme yine bu komisyon konusu getirildi.

ÇTSO Kasım Ayı meclis toplantısında; Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş Genel Müdürü Erkan Bil, Sarıcaeli Bölgesinde kurulacak olan Teknopark ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Bir önceki meclis toplantısında Meclis Gündemi’ne getirilmesi için verilen imzalı dilekçe bu meclis toplantısında neden gündeme alınmadığı soruldu. Meclis Başkanı Osman Okyay disiplin kurulu için toplanan imzaların yeter sayıya ulaştıktan sonra bazı üyelerin imzalarını geri çektiğini açıkladı. Osman Okyay’ın bu açıklaması üzerine Meclis Üyeleri yeni bir dilekçe yazılması ve imzaların toplanması halinde gündeme alınıp alınmayacağını sordular. Meclis Başkanı Osman Okyay dilekçede yeterli imza sayısı toplanırsa gündeme getirebileceğini söylemesinin üzerine yeni bir dilekçe kaleme alınması için mola talebinde bulunuldu.

İlginç birliktelik

On dakikalık arada Bahadır Yüksel, Levent Karaca, Mert Mildon, Can Algönül ve Özgür Sınmaz imza toplamaya çalıştığı gözlendi. Tahkikat komisyonunun nasıl ve neden kurulduğunu öğrenmek adına yeterli imza toplanamayınca konu kapanmış oldu. Bu olay üzerine, bazı üyeler tarafından dilekçedeki imzaların çoğunluğunun Fetö davasında sanık olarak yargılananlardan oluştuğunun yorumu yapıldı.

 

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif