Anasayfa / Manşet / Anahtar cümle: “Kadın Kolları Başkanıyım”

Anahtar cümle: “Kadın Kolları Başkanıyım”

img_5233

Bu akşam, hastane aciline gelerek beyin MR’ı çektirmek isteyen bir kadın hasta, çektiremeyeceğini söyleyen nöbetçi doktoru iddiaya göre tehdit etti.

Ayvacık’tan Çanakkale Devlet Hastanesi’nin aciline akşam üzeri gelerek Kadın Kolları Başkanı olduğunu söyleyen Handan Gençtepe ile Nöbetçi Doktor Yakup Taş arasında MR tartışması yaşandı.

Acile gelen Gençtepe, beyin MR’ı çektirmek istedi. Doktor Taş, prosedüre göre acil serviste beyin MR’ı çektirilemeyeceğini, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığını söylemesi üzerine Gençtepe, iddiaya göre “Ben Ayvacık kadın kolları başkanıyım.” diyerek sesini yükseltti. Kadın Kolları başkanı olmasının bir şeyi değiştirmeyeceğini söyleyen Dr. Taş’ı tehdit ettiği iddia edilen Gençtepe, “Seninle uğraşacağım. Sen benim kim olduğumu bilmiyorsun” dedi. Kadın hastanın bir kaç arama yapmasının ardından AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Saime Çetin Aydoğan da acile gelerek olaya müdahil oldu.

Olaya şahitlik edenler, serviste yatan hastaların dahi MR çektirmek için sıraya girip günlerce bekleyebildiğini söylerken, Ayvacık Kadın Kolları Başkanı olan Handan Gençtepe’nin böyle bir istek için ısrar ve tehdit etmesini doğru bulmadıklarını belirtti.

Tehdit ve hakaretten dolayı hasta hakkında tutanak tutan Dr. Taş, konuyu mahkemeye taşıyacağını ifade etti.  (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif