Anasayfa / Güncel / Yeni hastaneyi su bastı

Yeni hastaneyi su bastı

3-sec-1

Yeni hastaneyi su bastı

Kepez’e inşa edilen ve 18 mart 2017’de açılışının yapılması planlanan Çanakkale Devlet Hastanesi’nin yeni binası, ilk sağanak yağmurda su içinde kaldı. Acil girişi ve otopark kısmı sular altında kalan hastane binasının üst katlarında da yer yer su birikintileri ve şişmiş tavanlara rastlamak mümkün… Yeni tıbbi cihazların saklandığı depo su içinde kalırken, yetkiler cihazların herhangi bir zarar görmediğini belirtti.

 TOKİ konutları yakınında 100 dönümlük arazide yapımına başlanan 400 Yataklı Çanakkale Devlet Hastanesi, açılışının yapılacağı tarih olan 18 Mart 2017 için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz gün yağan sağanak ile birlikte, hastane binası su içinde kaldı. Yol ve kanalizasyon sorunları ile bir süre önce gündeme gelen Çanakkale Devlet Hastanesi’nin açılışı, 18 Mart 2017’de yapılması planlanıyor. Bu durumda hastanenin açılışı yapılsa bile her sağanakta aynı sorunun yaşanmasından endişe ediliyor.

 

4 Mart 2014 tarihinde Sağlık Bakanı tarafından temeli atılan Çanakkale’nin modern devlet hastane binasında son aşamaya gelindi. Hastane, iki ayrı bina arasında yer alan polikliniklerden oluşuyor. TOKİ binaların bulunduğu bölgede, 100 dönüme yakın arazide yapılan bina, mevcut merkez ve ek bina kapalı alanlarının toplamının 4 katı büyüklüğünde… 2015 yılı sonunda hizmete gireceği söylenen fakat 2017’ye sarkan yeni devlet hastanesi binası, tamamlandığında ilimizin sağlık açısından önemli bir eksikliği giderilmiş olacak.

Teknolojinin ulaştığı tüm sistemlerin içine toplandığı en gelişmiş proje olarak hayata geçirilen hastanenin Türkiye’de örnek tek proje olacağı ileri sürülmüştü. Oldukça modern ve teknolojik dizayn edilen odalar ile polikliniklerin olduğu bir hastanenin ilk sağanakta bu hale gelmesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Acil serviste MR, Röntgen ve Tomografi merkezinin yer aldığı bölüme giren yağmur suları, öğrenilen bilgiye göre depolanan yeni tıbbi cihazlara kadar ulaştı. İlk sağanakta sular altında kalan hastanede, açılışı dahi yapılmadan bu tür sorunların oluşması kamuoyunu da endişelendirdi.

(Eylem Gözeldere)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif