Anasayfa / Güncel / 60 Milyon hayali

60 Milyon hayali

1

60 Milyon hayali

Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişi için biletler, ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de satılmaya başlandı. Bu sene tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet ise 15 liradan satışa sunulurken, büyük ikramiye ise bu yıl 60 Milyon…

Milli Piyango İdaresinin Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda  bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştırıldı. Çanakkale’de de Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişi için biletler satılmaya başlandı. Yılbaşı özel çekilişinde bu yıl 2 milyon 950 bin 269 adet ikramiye  dağıtılacak. 2017 Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye tutarı ise 60 milyon lira… Bu sene tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet ise 15 liradan satılacak.

Seyyar bilet satıcıları, geçen yıl 55 Milyon TL’lik çekilişte tam ve yarım biletler 10 gün tükendiğini hatırlatarak, vatandaşları biletlerini erken almaları konusunda uyardı. Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl 10 milyon  lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2  milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye  verecek. Umudun ve hayalin peşinden gidenler biletlerini şimdiden almaya başlarken, her yerde olduğu gibi Çanakkale’de de tam biletten çok çeyrek bilete rağbet vardı.

Öte yandan seyyar bilet satıcıları, Milli Piyango idaresinin mart ayında gerçekleşecek özelleştirilmesinin daha doğru olacağını, yapılan reklam çalışmalarıyla bilet satışlarının da artacağını belirterek kararı destekliyor. Sıcak soğuk demeden tezgahlarının başında duran seyyar satıcılar, yılbaşı biletlerini satabilmek için poyrazda bekliyor. 60 Milyonun tek bir bilete vurmasının doğru olmayacağını, taban yayılmasını dileyen emektarlar, daha fazla insanın nasiplenmesini diledi.

BİLETLERİN GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

Kağıdın dokusunda, yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli fligran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen  olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultraviyole) altında görülebilen uzunluğu en az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli  görünmez elyaf da yer alıyor.

Kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini “Milli  Piyango” yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip… Biletin  tarih ve bedelinin yazıldığı bölümdeki ince çizgiler, fotokopi çekildiğinde dağılıyor ve netliğini kaybediyor.

(H. Ayşe İrim)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Çalışmalar Hızlandı

Çalışmalar Hızlandı Siyasilerin, referandum çalışmaları hızlandı. Geçtiğimiz hafta itibariyle ilçe ilçe köy köy gezmeye başlayan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.