Anasayfa / Güncel / 3 günde 2 kaza

3 günde 2 kaza

13 günde 2 kaza

Üç gün önce yaşanan gemi kazasının ardından Karabiga açıklarında demirli iki petrol tankeri, bugün sabah saatlerinde çatıştı. Ucuz atlatılan kazada herhangi bir hasar meydana gelmediği ve sızıntı yaşanmadığı öğrenildi.

Çanakkale Boğazı’nın Marmara Denizi’nden girişinde, Karabiga açıklarında demirli iki petrol tankeri çatıştı. Kazada herhangi bir hasar meydana gelmediği ve sızıntı yaşanmadığı öğrenildi.

Rusya’nın Novorossiysk Limanı’ndan İtalya’nın Trieste Limanı’na giden 274 metre uzunluğunda, 140 bin metrelik ton fuel oil yüklü Türk bayraklı Beşiktaş Bosphorus adlı petrol tankeri ile Rusya’nın Kavkaz Limanı’ndan Malta Valletta Limanı’na giden 274 metre uzunluğunda, 4 bin 700 metrik ton fuel oil yüklü Bahama bayraklı Chryssi adlı tanker, Çanakkale Boğazı girişinde Karabiga açıklarında demirli haldeyken çatıştı.

Öğrenilene göre 22 Kasım günü Chryssi adlı petrol tankeri, Beşiktaş Bosphorus isimli tanker ise iki gün sonra bölgeye gelerek demir attı. Bugün boğazdan çıkması planlanan Chryssi isimli petrol tankeri, manevra esnasında demirde bulunan Türk bayraklı Beşiktaş Bosphorus isimli tankerle çatıştı. Tanker kaptanı, durumu telsiz aracılığıyla Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi Müdürlüğü’ne bildirdi. Olayın ardından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait KEGM-2 Hızlı Tahlisiye Botu bölgeye gönderildi. Kazada, herhangi bir can kaybı yaşanmadığı belirtilirken denize bir sızıntının da olmadığı öğrenildi. Her iki tanker de güvenlik amacıyla bölgede bekletiliyor.

23 GÜN ÖNCE DE BOĞAZDA İKİ GEMİ ÇARPIŞMIŞTI

İspanya’nın Valencia Limanı’ndan İzmit’in  Autoport Limanı’na giden 176 metre boyundaki İspanyol bayraklı “Grande Anversa”  isimli Ro-Ro gemisi ile Romanya’nın Köstence Limanı’ndan Kıbrıs’ın Larnaka  Limanı’na giden 100 metre boyundaki Malta bayraklı “Sider Capri” isimli kuru yük gemisi, Kumkale mevkisi yakınlarında çarpışmıştı

Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğüne (VTS) tarafından gemilerin bulunduğu bölgeye, Kıyı Emniyeti Genel  Müdürlüğüne ait “Kurtarma-4” römorkörü sevk edildi. Yapılan ilk kontrolde “Grande Anversa” isimli gemi hasarının bulunmadığını beyan etti. Gemiler, sörvey kontrolü ve hasar tespit çalışmaları için Karanlık Liman mevkisine gönderildi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif