Anasayfa / Kültür-Sanat / “Okuyun, öğrenin”

“Okuyun, öğrenin”

“Okuyun, öğrenin”img_4260

Biga Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Yazar Şair Sunay Akın, kendi araştırmalarından bir bölümü ve az bilinen gerçekleri 2 saat süren tek kişilik gösteride sergiledi.

Yansıtılan 9-10 fotoğraf etrafında dönen hikayelerden oluşan gösteri eğlenceli başladı ve güzel bir şekilde sona erdi. Kimi zaman güldüren, kimi zaman hüzünlendiren hikayeler gösteriye gelenleri etkiledi. ‘Başkalarının inandıklarını siz öğrenin’ diyen Sunay Akın, Türkiye’nin yaşadığı zor günleri anlatırken; “Ben teşhisi koydum. Ülkemizin hastalığı alzheimer. Okumuyoruz. Araştırmıyoruz. Sorgulamıyoruz. Soru sormadan nasıl öğrenebiliriz” ifadelerini kullandı. İstanbul’da açtığı Oyuncak Müzesi’nden de bahseden Sunay Akın, Avrupa Müze Forumu (European Museum Forum) tarafından verilmekte olan Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’nde 2010 yılında aday olduklarını da anlattı.

img_4259

Oyunun sonunda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; Sunay Akın’a çiçek ve hediye takdim etti. Oyunun ardından Sunay Akın, hayranları için kitaplarını imzaladı.

(Hazırlayan : Cemal Oral)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Bir Tatlı Huzur Verdiler

Bir Tatlı Huzur Verdiler  Çanakkale Valiliği Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.