Anasayfa / Güncel / Kask aksesuar değildir

Kask aksesuar değildir

1

Kask aksesuar değildir

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekipleri tarafından kentte ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının meydana gelmemesi için kask uygulaması, aralıksız olarak kentin belirli noktalarında devam ediyor.

Çanakkale İl  Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekiplerinin yürüttüğü rutin kontroller, kent merkezinde tüm hızıyla devam ederken ehliyetsiz, kasksız, sigorta, vizesiz  ve plakasız motor sürücülerine tabiri caizse göz açtırılmıyor.

KASK TAKMAK MECBURİ

Çanakkale  İl  Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekiplerince motosiklet sürücülerinde hayati önem taşıyan kask kullanma alışkanlığını tüm motosiklet sürücülerine yansıtmak ve motosiklet sürücülerinin karışmış olduğu trafik kazalarını asgariye indirmek için aralıksız olarak kask uygulaması yapılırken  halk arasında ‘şehir içinde kask mecburi değil’ sözlerinin de asılsız olduğu motosiklette kask takmanın mecburi olduğunun altı çizildi.

Vatandaşı uyaran Trafik ekipleri uygulamaların halkın bilinçlenmesi için aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirtti. Gün geçtikçe Çanakkale’de motosiklet sürücülerinin arttığını söyleyen ekipler sürücüleri kask kullanımı konusunda en etkili biçimde uyarıyor. Uygulamalar ile kentte yaşayan motosiklet sürücülerinin kasksız ve ehliyetsiz trafiğe çıkılmaması gerektiği vurgulanıyor.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif