Anasayfa / Spor / Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller

Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller

12Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller

Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü(ÇASGED) ile Çanakkale Gençlik Merkezi’nin organizasyonu ile düzenlenen Bilek Güreşi müsabakaları için 4 Aralık 2016 günü Çanakkale il seçmeleri düzenlenecek.

Gençler için yapılabilecek en önemli çalışmaların başında spor geliyor. Gençlerin spora ilgisi ise her geçen gün biraz daha artıyor.

 Çanakkale, son zamanlarda farklı branşlardaki sportif başarısından sıklıkla söz ettirmeye başladı. Bu spor dallarından birisi de aslında erkeklerin sıklıkla yaptıkları ancak spor olarak görmedikleri, bugün ise federasyonuyla birlikte ülke genelinde sporcu sayısı hızla artan bilek güreşi…

BİLEK GÜREŞİ İL SEÇMELERİ YAPILACAK

Sağlıklı, spor yapan ve güçlü nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Çanakkale’de bilek güreşi müsabakaları düzenleniyor. Organizasyonunu Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü(ÇASGED) ile Çanakkale Gençlik Merkezi’nin yaptıkları Bilek Güreşi Çanakkale il seçmeleri; 4 Aralık 2016 Pazar günü, Çanakkale Gençlik Merkezinde yapılacak. Saat 11:00 itibariyle tartıya çıkacak sporcuların müsabakaları ise saat 14:00’da başlayacak.

KATILIM ŞARTLARI

1998 – 2003 doğumlu gençlerin katılabileceği müsabakalarda kilo esas alınıyor. 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80 ve +80 kg kategorilerinde hem sağ hem de sol kol olmak üzere maçlar düzenlenecek.

ENGELLİLER DE UNUTULMADI

55 kg. ve +55 kg.’da yarışacak engelliler maçlarını oturarak yapacaklar. Ödüller sahiplerini bekliyor. Her kg.’da sağ ve sol kol kategorilerinde 1.’lere gr.altın verilecek. Seçmelerde ayrıca her kg.’da sağ ve sol kol olmak üzere madalya takdimi yapılacak.

İl seçmeleri hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.casged.org adresine bakılabilir.

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siteler Arası Dostluk Turnuvası

Siteler Arası Dostluk Turnuvası Çanakkale Esenler Gençlik ve Spor Kulübü tarafından kendilerine belediye tarafından tahsis …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif