Anasayfa / Güncel / Gelibolu’da alt yapı sistemleri yenileniyor

Gelibolu’da alt yapı sistemleri yenileniyor

fth_6608Gelibolu’da alt yapı sistemleri yenileniyor

 Gelibolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, alt yapı çalışmaları doğrultusunda Camikebir Mahallesi’nde eskiyen asbest su hatları ile büz kanalizasyon hatlarını yeniliyor.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, alt yapı çalışmalarının Camikebir Mahallesi’nde Gölcük Caddesi ile Gazi Süleyman Paşa Caddesi’ne bağlanan tüm sokaklarda yapılacağını belirterek, “Ekiplerimiz yapılan planlama doğrultusunda bölgede eskiyen ve yıpranmış alt yapı sistemlerini uzun ömürlü teknoloji kullanarak yenilemeye devam edeceklerdir” şeklinde konuştu.

Gelibolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, alt yapı çalışmaları doğrultusunda mesaisini Camikebir Mahallesi’nde sürdürüyor. Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın yaptığı teknik planlama doğrultusunda yıllar içinde yorulan su ve kanalizasyon hatları sağlıklı, kaliteli ve sağlam teknoloji ile yenileniyor.

Gölcük 1 Sokak’tan başlayan çalışma kapsamında 100 mm çapındaki asbes su boruları yerini 110 mm çapındaki PE (Polietilen) teknolojiye bırakırken, 200’lük büz kanalizasyon hatları da 300 mm çapındaki koruge borularla yenileniyor.

 (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

mnst

Kandemir: ‘Şaibeli seçim’

Kandemir: ‘Şaibeli seçim’ 17 Aralık’ta yapılması planlanan Kent Konseyi seçimli Genel Kurulu’nda Başkan Adayı olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.