Anasayfa / Güncel / Erkek sussun

Erkek sussun

Erkek sussun1

Kadın örtünsün, kadın yürürken ayaklarını yere vurmasın, kadın yüzünü gözünü boyamasın, kadın oynamasın, kadın gülmesin, erkeklerle konuşurken kısa konuşsun, makyajını kocasına saklasın! Erkek ne yapsın, ne yapmasın!

Birgün Gazetesinden Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Müftülük, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun başlattığı “Mahremiyet Eğitimi Projesi” kapsamında, eğitim seminerlerine katkıda bulunması amacıyla altı kitaptan oluşan “Mahremiyet Eğitim Seti” yayımladı. Altı kitap arasında “Kadın dekolteli sokağa çıktığında erkek sarkıntılık ettiyse suç ortaktır” diyen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bölümleri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Orhan Çeker’in kitabı da bulunuyor.

İşte yukarıda yer alan ifadeler de bu bahsedilen Mahremiyet Setinden inciler…

Kadın onu yapsın, bunu yapmasın, şunu kısık sesle yapsın diye fikir ürettiğini zanneden kabız olmuş eril zihniyet neden biraz da erkek cinsi ile ilgilenmez acaba?  İslamiyet erkeklerden neler bekliyor neden hiç bundan bahsetmiyorsunuz? O hiç dilinizden düşmeyen Nisa Süresini hiç mi okumadınız? “İnkâr edip zulmedenleri Allah asla bağışlayacak değildir” ayetini hiç mi görmediniz?

Erkeklere anlatın. Gece boyu orada burada içip içip karılarını öpmesinler, bu da zulümdür. Az da kazansalar bu parayı eşleri ile beraber harcasınlar bu da zulümdür.  Sokakta her gördükleri kadına göz ucuyla da olsa şehvetle bakmasınlar bu da zulümdür. Eğer kadınlar yaşadıkları zulümleri anlatmaya kalksa sabahlara kadar susturamazsınız. Kadına zulüm deyince ille dayak ille cinayet gelmesin aklınıza. Size göre karısını hunharca hislerle öldüren erkek bunu namusunu temizlemek için yapıyorsa hele bir de besmele çekiyorsa sorun yok değil mi?

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününde İskele Meydanında toplanmış, saçı boyalı, yüzü makyajlı kadınlar topuklu ayakkabılarını yere vura vura dans ettiler, eğlendiler. Erkekler tarafından uygulanan her türlü şiddete karşı ortak bir duruş sergilediler. Şimdi bu günah mı oldu?

(Dilek Akşen)

 

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

ÇYDD’den Geleneksel Kareografi

ÇYDD’den Geleneksel Kareografi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Şehitler Abidesi’nde 11’nci buluşmasını gerçekleştirdi. Öğrenciler, ortasında Türk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.