Anasayfa / Güncel / ÇTSO’dan mesleki yeterlilik sınavı

ÇTSO’dan mesleki yeterlilik sınavı

????????????????????????????????????

ÇTSO’dan  mesleki yeterlilik sınavı

“İnşaat işçisi” mesleğine yönelik Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçen hafta sınavlar düzenledi. MEYBEM A.Ş. işbirliği ile düzenlenen ve 32 adayın yer aldığı Mesleki yeterlilik Sınavları, Dağcan İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin Ayvacık Tünel İnşaat sahasında gerçekleştirildi.

ÇTSO tarafından Çanakkale’de düzenlenen sınavlarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Mesleki Yeterlilik Sınavlarını,  Odamıza başvuru yapan bir inşaat firmasında çalışan adaylar için, firmanın inşaat sahasında gerçekleştirdik. Yeterli sayıda başvuru olduğu sürece, firmaların sınav alanındaki teknik şartların uygun olması koşuluyla Mesleki Yeterlilik Sınavlarını talep eden firmalarda gerçekleştirebiliriz. Mesleki Yeterlilik Sınavlarının düzenli olarak gerçekleştirilebilmesi için Odamız aracılığıyla; MEYBEM A.Ş. ile Çanakkale İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında protokol imzalanmıştır. İmzalanan bu protokoller sonucunda hava şartlarının açık alanda sınav yapılmasına izin vermediği durumlarda kapalı alanlarda, uygun ortam sağlanarak kış süresince de sınavlara devam edeceğiz.” açıklamalarında bulunarak talep geldiği sürece Oda olarak her ay Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenlemeye devam edeceklerini ifade etti.

Sınavda adaylar ilk olarak iş güvenliği ve sahadaki sorumlulukları hakkında sözlü mülakata tabii tutuldu. Adaylar, bir sonraki aşamada ise uygulamalı sınavlarda meslekleriyle ilgili bilgi ve becerilerini gösterdi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

ÇYDD’den Geleneksel Kareografi

ÇYDD’den Geleneksel Kareografi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Şehitler Abidesi’nde 11’nci buluşmasını gerçekleştirdi. Öğrenciler, ortasında Türk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.