Anasayfa / Güncel / Bir yağdı pir yağdı

Bir yağdı pir yağdı

kentin-icinden

Bir yağdı pir yağdı

Uzun süredir beklenen yağmur nihayet gelirken, Çanakkale’nin birçok yerinde taşkın ve sellere karşı önlem alındı. 

Çanakkale’de aniden bastıran yağmur, kentin birçok yerinde önlem alınmasına sebep oldu. Bazı ızgara kapakları sellere karşı açılırken, bazı yerlerde su birikintilerine karşı şeritler çekildi. Özellikle daha önceden asfaltlanmayan yollar çamura dönerken, sabah arabaları ile işlerine girmeyen çalışan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Tarımın kötü gidişatı ve barajlardaki doluluk oranının düşüşü göze alındığında her şeye rağmen Çanakkaleliler, yağmurların yağmasından memnun olduklarını dile getirdi.

Öte yandan yağışların bugün öğlen saatlerine kadar devam edeceğini ve sel, su taşkını konusunda uyaran meteoroloji yetkilileri, lodosun yerini poyraza bırakmasını bekliyor. Bölgemizde (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) halen orta kuvvette, kuzeyde ve kıyılarda kuvvetli esen lodos, bu sabah itibariyle bölgenin kuzeyinden başlayarak yerini poyraza bırakacak. Bugün (29 Kasım 2016- Salı): Çanakkale il geneli, Balıkesir’in kuzey ve batısı ile İzmir’in kuzey ilçelerinde kuvvetli, kıyılarda fırtına şeklinde eseceği; Çarşamba (30 Kasım 2016) günü: Bölge genelinde kuvvetli, Balıkesir’in kuzey ve batısı, Çanakkale il geneli, İzmir’in ve Aydın’ın Merkez ilçeleri ve batısında fırtına şeklinde eseceği; Perşembe (1 Aralık 2016) günü: Bölgenin güneyinde kuvvetli, İzmir’in ve Aydın’ ın batısında öğle saatlerine kadar zaman zaman fırtına şeklinde eseceği bekleniyor. Hava sıcaklığının bugünden başlayarak önümüzdeki 3 günlük periyotta hissedilir derecede (8 ila 12 C) azalacağı tahmin edilmektedir.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı, (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması vb.); ani ve hızlı sıcaklık düşüşüne karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda yetkililer uyardı.

(Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Çalışmalar Hızlandı

Çalışmalar Hızlandı Siyasilerin, referandum çalışmaları hızlandı. Geçtiğimiz hafta itibariyle ilçe ilçe köy köy gezmeye başlayan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.