Anasayfa / Güncel / Atatürk resmi eski yerinde

Atatürk resmi eski yerinde

2Atatürk resmi eski yerinde

TBMM muhalefet kulisinde yıllardır asılı duran, Azerbaycan’ın kurucu Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev tarafından hediye edilen Mustafa Kemal Atatürk’ün Mareşal Üniformalı resmi, 15 Temmuz darbe girişimi esnasında bombalanan ve hasar görmesinin ardından Meclis Başkanlığı tarafından kaldırılmış, tadilatlar bitirilmesine rağmen yerine asılmamıştı.

Bu durum CHP’lilerce büyük tepkiyle karşılanmış, resmin tekrar yerine asılması için Meclis Başkanlığına çok kez başvuruda bulunulmuştu. Tüm çabalara ve başvurulara rağmen, Atatürk resmi yerine asılmaması üzerine CHP’li Milletvekilleri, kendi yaptırdıkları Mareşal Üniformalı Atatürk resmini muhalefet kulisine törenle astılar.

CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök ve Özgür Özel öncülüğünde, Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in de içlerinde bulunduğu çok sayıda Milletvekili, alkışlarla Atatürk resmini yerine astı. Ardından başlayan Genel Kurul çalışmalarında Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, resmin önemine vurgu yaptı ve Atatürk’e Mareşal rütbesinin Gazi Meclis tarafından verildiğinin altını tekrar çizdi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif