Anasayfa / Kent Yaşamı / Vali Tavlı’yı duygulandıran sürpriz

Vali Tavlı’yı duygulandıran sürpriz

manset-foto

Vali Tavlı’yı duygulandıran sürpriz

24 Kasım akşamı, Çanakkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir otelin toplantı salonunda resepsiyon düzenlendi. Öğretmenlerin ve yöneticilerin bir arada olduğu toplantıda Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün Vali Orhan Tavlı’ya özel bir sürprizi vardı.

Öğretmen Günü dolayısıyla Çanakkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından önceki gün akşam bir otelde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Adil Karataş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Faik Ersöz, İdare Mahkemesi Başkanı Erkan Arslan, Çanakkale Onsekiz Mart Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’in yanı sıra milli eğitim personeli, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in ve eşinin ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyonda birbirinden güzel etkinlikler ard arda geldi. Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü tarafından hazırlanan Çanakkale Oda Orkestrası ve Halk Oyunları ekibi gösterisi ilgi çekerken etkinliklerin ardından tüm illerden öğretmen ve öğrencilerin Çanakkale’ye mesajlarının yer aldığı, video ilgiyle izlendi.

VALİ TAVLI’YA MEMLEKETİ ORDU’DAN MESAJ

Müdür Memiş, gecenin anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada 15 Temmuz Darbe Gecesi ve Mustafa Kemal Atatürk vurgusu yaptı. Memiş, konuşmasında “Kendim de bir öğretmen olarak samimiyetle söylemek isterim ki; öğretmenler toplumda anne-babadan sonra en çok sorumluluk yüklenen, nadide birer çiçek olan çocuklarımızı vatanına-milletine faydalı, anne-babalara hayırlı evlatlar olarak yetiştirme konusunda mucize işler ortaya koyması beklenen ulvi bir mesleğin mensuplarıdır. Öğretmenlerimizin yaptığı iş para-pul ile ölçülemeyen tamamen vicdani bir görevdir. Ne mutlu sizlere ki bu zor ve ulvi işi her biriniz alnınızın akıyla ve hakkıyla yerine getirmektesiniz. Özellikle ecdadımızın bin bir zahmetle kurduğu genç bir Cumhuriyet olan Türkiye’mizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine getirme gayretinde en büyük pay fedakârca, cefakârca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlere aittir. Eminim ki ülkemizin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından özel hazırlanan bir video, misafirler ile paylaşıldı. Ünye Lisesi’nden Emekli Tarih Öğretmeni Mehmet Çoker’in duygu dolu konuşmasının yer aldığı videoda ise Vali Tavlı’ya özel bir sürpriz yer alıyordu. Videonun sonunda başarılarının devamını dileyen ve kendisiyle gurur duyduğunu anlatan Çoker, Vali Orhan Tavlı’nın öğretmeniydi…

Gece, TOKİ Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Emel Ayaz ve Müdür Yardımcısı Haydar Aykut tarafından “Pervane, Fikrimin İnce Gülü ve Anlamazdın” adlı şarkılar ve Emel Öğretmenin güne özel bestelediği şarkı eşliğinde yenilen yemeğin ardından son buldu.

(Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif