Anasayfa / Kent Yaşamı / 24 Kasım’da Mantaş’a ziyaret

24 Kasım’da Mantaş’a ziyaret

24-kasimda-mantasa-ziyaret-1

24 Kasım’da Mantaş’a ziyaret

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş ve İlçe Yönetimi tarafından Eğitim İş Şubesine ziyaret gerçekleştirildi.

Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş ve sendika üyesi öğretmenler, ziyarette CHP İlçe Başkanlığını karşılarken, son olarak KHK’lar ile açığa alınan öğretmenler ile Türkiye’deki öğretmenlerin durumuna vurgu yapılan konuşmalar gerçekleştirildi.

Yapılan ziyarette öncelikle konuşan Şube Başkanı Mantaş; “24 Kasım’da ben öğrencilerimden ayrıydım. Ama sağ olsunlar, yoğun olarak telefonla aradılar, ziyaretime geldiler. Onlara çok teşekkür ediyorum. 3 buçuk aydır bekliyoruz. 3 buçuk aydır herhangi bir şey yok. Daha iki gün önce ifademizi verdik, bu konu ile ilgili. Darbe girişiminin yaşandığı gece bizim konfederasyonun ve genel merkezinin yaptıkları açıklamaları delil olarak önüme koydular. Bunun asli sorumlusu ben değilim, bunu paylaşan insanlar görevlerinin başındalar ve çalışıyorlar. Onlar ile ilgili bir işlem yapılmadan bana gelindi. Ben il temsilcisiyim. Genel Başkan, örgütlenme sekreteri görevinin başında. Hukuksuzluk olduğu, belli bir yerden bir işaret verildiği, bu adamı susturun diye talimat verildiği kesin. Bununla ilgili de bir ceza verecekler gibi görünüyor. Ama Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götürmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Mantaş’ın ardından konuşan Karakaş ise şunları söyledi;

“At izinin it izine karıştığı, kurunun yanında yaşın yandığı, en çok mağdur olanlar da öğretmenlerimiz… Bu mağdurlardan bir tanesi de sizsiniz. Burada da amaç eğitimi baltalamak. Aydın öğretmenlerimizin heyecanını azaltmak, onları sindirmek, korkutmak ve onlardan boşalacak yerlere de iktidar, kendi gibi düşünen insanları yerleştirerek eğitim sistemi ile oynamak. Eğitim sistemi ile bu çok tehlikeli bir süreç. Ülkemiz için gerçekten tehlikeli. Çünkü devletin bütün kurumundaki yanlışlar bir şekilde giderilebilir. Ülke politikaları değişebilir. Ama eğitim çok önemli. Bu iktidar göreve geldiği zaman ilkokula başlayanlar şimdi neredeler? Doğanlar, şu anda 15 yaşında. O zaman eğitime başlayanlar, şimdi üniversiteleri bitirdiler. Yani yeni bir nesil, mevcut iktidarın görüşleri doğrultusunda yetiştiriliyor. Eğitime kendi niyetleri doğrultusunda her kesten çok daha fazla önem veriyorlar. Dolayısı ile bizim için devletimizin bütün kurumları, bütün çalışanları çok önemli, ama burada olduğumdan dolayı değil, tüm samimiyetimle söylüyorum, eğitim çalışanları her şeyden çok daha önemli. Çünkü bir öğretmen binlerce öğretmen demek, o binlerce öğrenci de ülkenin geleceği demek. Dolayısı ile Bizim için çok önemlisiniz. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Elimizden geldiği kadar, katkı sağlayabildiğimiz kadar, en azından bunu hissetmenizi istediğimiz için sizlerle bugün beraberiz. Bu beraberliğimiz de, bundan sonra birbirimizi daha iyi tanıyarak, daha iyi işbirliği yaparak gelişecektir. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum”

(Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Banklar Yenileniyor

Banklar Yenileniyor Çanakkale Belediyesi Kuyumcular Çarşısı olarak bilinen Çarşı Caddesindeki banklarda yenileme çalışması gerçekleştirdi. Çanakkale …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif