Anasayfa / Güncel / Vergi Dairelerinde son gün yoğunluğu

Vergi Dairelerinde son gün yoğunluğu

sec-3Vergi Dairelerinde son gün yoğunluğu

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasında mükelleflere verilen süre bugün sona eriyor. Çanakkale Vergi Dairesi’ndeki yoğunluk son günde de devam etti. İlk taksitler, 30 Kasım’da ödenmeye başlayacak.

Vatandaşların borç yükünün azaltılması, vergi ihtilaflarının sonlandırılması ve bazı milli bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması gibi çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden vergi yapılandırması kanununda yaşanan yoğunluktan ötürü son gün 31 Ekim’den 25 Kasım’a kadar uzatılmıştı. Vergi Dairelerinde son gün bile yoğun başvuruların olmasında, mükelleflere sunulan ödeme kolaylığı ile beraber herkesin işini son güne bırakmasının büyük etkisi oldu.

Vergi Dairelerinde yoğunlukla beraber iş gücünde de artış oldu. Daire çalışanları geçtiğimiz haftalarda bu kadar yoğun başvurunun olmadığını, vatandaşların işlerini son güne bırakmalarından dolayı yoğunluğun arttığını ifade etti. Yapılandırma için Vergi Dairesine başvuran vatandaşlar ise uygulamadan çok memnun olduklarını ifade ederek çalışma hayatlarının yoğun olması sebebiyle işlerini son güne bıraktıklarını belirtti.

Vatandaşların yapılandırmadan yaralanabilmek için dilekçe ile başvuru yaparak 6, 9, 12, 18, 24 ay gibi taksitlenmeler yaptı ya da faizlerini silerek var olan borçlarını peşin ödedi. Yapılandırmanın bozulmaması için 2 ay arayla yapılan ödemelerde vatandaşların ilk 2 taksiti zamanında ödemesi gerektiği belirtildi.

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” ile milyonlarca vatandaşı ilgilendiren trafik cezası, vergi ve prim borcu, idari para cezaları, öğrenim ve harç kredileri, vergi cezaları, askerlik, seçim, nüfus, karayolu geçiş ücreti ve RTÜK idari para cezaları, gümrük vergileri, sigorta primleri, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, genel sağlık sigortası prim borçları gibi birçok borç ile bunların her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz ve gecikme cezaları yeniden yapılandırıldı.

(Dilek Akşen)

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif