Anasayfa / Kültür-Sanat / Kütüphaneye minik ziyaret

Kütüphaneye minik ziyaret

manset-alti-foto

Kütüphaneye minik ziyaret

Geçtiğimiz hafta Troya Caddesi’ndeki yeni yerine taşınan İl Halk Kütüphanesi’ne dün sabah Atatürk İlkokulu’nun anasınıfı öğrencileri akın etti.

Öğretmenleri eşliğinde gelen minik öğrencilere, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar ve öğretmenleri tarafından kitap okumanın önemi ve kitaplara nasıl davranılması gerektiğini anlatıldı.

25 Ekim 1986 tarihinden beri hizmet verdikleri merkezdeki binanın, yıkılıp daha kapsamlı bir bina yapılacak olması üzerine İl Halk Kütüphanesi, geçtiğimiz hafta Troya Caddesi No 133 (Usumi Market yanı) adresine taşınmıştı. Yeni yerine kısa sürede yerleşen ve 47 bin 457 kitabıyla kente hizmet veren kütüphanenin ziyaretçi sayısı ise her geçen gün artıyor.

Dün sabah Atatürk İlkokulu’nun A ve B sınıfı öğrencilerini ağırlayan kütüphane görevlileri ve Müdür Osman Zeki Coşar, kitap dünyasını yeni tanımaya başlayan miniklere kitap okumayı sevdirmek ve kütüphane kültürünü öğretmek için çaba sarf etti. Adile Kurt ve Selma Türkmen öğretmenleri eşliğinde kütüphaneye gelen 34 öğrenci, kütüphanede eğlenceli saatler geçirdi. Binlerce kitaba dokunarak, kitap kokusunu benliğine işleyen minikler, Adile Öğretmenleri tarafından okunan “Atatürk olmak” adlı kitabı can kulağıyla dinledi.

M.A.E İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar ise yeni yerlerinde yapılan bu ziyaretten oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Müdür Coşar, çocuklara kitap okumanın gelişimleri açısından önemini çocuk diliyle anlatırken kitap ve kütüphane kültürünü de aşıladı. Müdür Coşar, öğretmenlere kütüphaneye geldikleri için duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, çocukların kitapları sevmeleri için en doğru zaman olduğunu ifade etti. Kütüphane Sorumlusu Serdar Cangaz da çocuklara kitap alırken yapmaları gerekenleri ve kitaplara nasıl davranmaları gerektiğine yönelik kısa süre eğitim verdi.

Ziyaret, öğretmenlerin ve öğrencilerin kütüphaneyi gezmelerinin ardından kütüphane müdürü ve görevlileri ile toplu fotoğraf çektirmeleri ile son buldu.

(Eylem Gözeldere)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif