Anasayfa / Güncel / Kadına yönelik şiddete hayır

Kadına yönelik şiddete hayır

belgin_akpinar

Kadına yönelik şiddete hayır

 AK Parti Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan ve Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Belgin Akpınar 25 Kasım’ın “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında yazılı bir basın açıklaması yaptı.                        

Aydoğan; “Şiddet bağlamında Kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için toplumun her kesimine çeşitli sorumluluklar düşmektedir. Başta Aile olmak üzere; devlet kademeleri ve medyanın önemli görevleri bulunmaktadır. Bize düşen görev; pek tabidir ki bu mağduriyetleri ortadan kaldırmak olmalıdır. Ancak bununla beraber iyi örnekleri toplumda yaygınlaştırarak; kadının varlığına yaraşır temsil imkânını gözler önüne sermek asıl amacımız olmalıdır. İyi örneklerin toplumda yaygınlaşmasıyla beraber kötünün kendine yer bulamayacağı bir dünya düşüncesiyle yolumuza devam etmeliyiz. Kadın ve erkek arasında yaşanan şiddetin hiçbir biçimde hoş görülmediği bir toplum oluşturmak bizim elimizde” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Akpınar; “25 Kasım, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından belirlenmiş önemli ve özel tarih, ülkemizde ve dünya çapında kadına yönelik şiddet ilkçağlardan bu yana kanayan bir yaradır. En gelişmiş ülkelerde bile kadına yönelik şiddetin boyutları tedirgin edici noktalardadır.25 Kasım Kadın Yönelik Şiddete karşı gününde tüm kadınlarımızın şiddete maruz kalmamasını diliyorum. Dernek olarak; ‘Ey kahraman Türk Kadını sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’  diyerek sözlerimizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinden biriyle bitirmek istiyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif