Anasayfa / Güncel / “Gelibolu, parmaklarınızın ucunda”

“Gelibolu, parmaklarınızın ucunda”

fth_6649

“Gelibolu, parmaklarınızın ucunda”

Gelibolu Belediyesi’nin  İmar Durumu, Kent Rehberi ve Mezarlık Bilgi Sistemi’nin de içinde yer aldığı e-belediyecilikte geldiği nokta ve yenilikler Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

 Gelibolu Belediyesi’nin yaklaşık bir yıl önce İmar ve Şehircilik Müdürlüğü öncülüğünde resmi web sayfası www.gelibolu.bel.tr üzerinden  uygulamaya koyduğu e-belediyecilik hizmetleri ve sistem üzerinde yapılan yenilikler düzenlenen tanıtım toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Kent Rehberi ve E-İmar Projesinin farklı unsurların bir araya geldiği ve insan yaşamını kolaylaştıracak önemli bir çalışma olduğunu dile getirdi. Başkan Özacar, iletişim anlamında önemli bir digital veri ortamının oluşturulduğunu belirterek, “Gelibolu Belediyesi olarak topluma bilgi ulaştırmayı hızlandırarak devam ettirme hedefimiz hizmet önceliklerimiz arasında yer almaktadır” dedi.

Toplantıda daha sonra ise, projenin geliştirme  grup yöneticisi Onur Palabıyık, sunumunda belediyedeki kağıt ortamındaki verilerek ulaşabilmek adına bir bilgi sistemi oluşturulduğunu, teknik birimlerin ürettiği verilerin şeffaf bir şekilde halkın kullanımına açıldığını vurguladı. Palabıyık, kendisine yöneltilen sorulara cevap vererek sürdüğü sunumda, sistemin aylık kullanıcı ortalamasının 2 bin 500 kişi olduğunu, son bir yılda sistemin 30 bin kişi tarafından kullanıldığını sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif