Anasayfa / Eğitim / Binler öğrenci TEOG’da terledi

Binler öğrenci TEOG’da terledi

1Binler öğrenci TEOG’da terledi

Çanakkale’de dün binlerce öğrenci, sonuçları liselere geçişte kullanılacak olan Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarına girdi.

5 ay sonra yapılacak TEOG ile birlikte sonuçları liseye geçişte kullanılacak olan TEOG’un ‘Fen Bilimleri, TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil’ sorularından olaşan son sınavı, dün gerçekleşti. ‘Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ sorularından oluşan İlk sınav ise 23 Kasım’da yapıldı. Öğrenciler sınavda aldıkları puanlara göre liselere yerleşecekler. Sınavda her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanıldı ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika, teneffüs araları 20 dakika oldu. İlk günkü sınavları değerlendiren birçok öğrenci özellikle paragraf sorularının uzun ve zor olduğunu belirtti. 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen sınavın soru ve cevaplarını içeren videolar, saat 14.00’ten itibaren “www.eba.gov.tr” adresinde yayınlanmaya başlarken resmi sonuçların ne zaman belirleneceği henüz açıklanmadı.

(Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif