Anasayfa / Siyaset / Milletvekili Erkek’ten Başbakan’a soru önergesi

Milletvekili Erkek’ten Başbakan’a soru önergesi

chp-canakkale-on-secim-sonuclari-921167_1

 Milletvekili Erkek’ten Başbakan’a soru önergesi

Çanakkale CHP Milletvekili Av. Muharrem Erkek; Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle çocukların cinsel istismarı bağlamında soru önergesi verdi.

Milletvekili Erkek meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada ; “Özellikle şunu sormak istiyorum: Tecavüz nedir? Çocuklara yönelik tecavüz eylemi nitelikli bir cinsel istismardır ve bizim kanunumuz 15 yaşını tamamlamamış çocuklara yönelik her türlü cinsel davranışı -ki bunun içerisinde tecavüz de vardır- cinsel istismar olarak kabul eder ve bu yaştaki, bu gruptaki çocukların rızası hiçbir zaman aranmaz, kanun da buna değer atfetmez ama bizzat Sayın Başbakanın milletin gözünün içine baka baka yalan söylemesi gerçekten çok üzüntü verici. Eğer birilerini korumak istiyorsanız ve bu ülkenin güzel çocuklarını pedofili sapkınlarına kurban etmek istiyorsanız buna asla müsaade etmeyeceğiz “ dedi.

Bu bağlamda Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle çocukların cinsel istismarı bağlamında soru önergesi verdi.

  1. İlgili Bakanlıklar ve birimlerce, son 10 yılda hukuken mümkün olmayan ve dini nikâh adı altında evlendirildiği tespit edilen 15 yaş ve altı çocukların sayısı kaçtır? Bunların yıllara, illere ve yaşlara göre dağılımı nedir?
  1. Tespit edilen 15 yaş ve altı zorla evlendirme olayını yaşamış kaç kişinin bu durumu; öldükten ve/veya şiddet gördükten sonra fark edilmiştir?
  1. 15 yaş ve altı çocuklarla dini nikahla evlenmesine göz yumulan kişilerin yaşlarının ne olduğu konusunda bir araştırma yapılmış mıdır?
  1. Şu an tutuklu ve hükümlü olarak cezaevinde bulunan 15 yaş ve altı çocukla sözde evlenen kişi sayısı kaçtır? Bu kişiler içinden kaçı 18 yaşı sonrası resmi olarak da nikah yapmıştır?
  1. 15 yaş ve altı çocukların dini nikâhla evlendirilmesi işlemini gerçekleştiren ve bu suça ortaklık yapan kaç imam ve/veya devlet görevlisi hakkında işlem yapılmıştır? Bunlara ne gibi cezalar verilmiştir?
  1. 15 yaş ve altı çocukların dini nikâhla evlendirilmesi işlemini gerçekleştiren ve bu suça ortaklık yapan kaç aile hakkında işlem yapılmıştır? Bunlara ne gibi cezalar verilmiştir?

    (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Seçim Sürecini Değiştireceğim”

“Seçim Sürecini Değiştireceğim” Cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Konseyi Başkanlık yarışını, Engin Kandemir ve yönetim kadrosu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif