Anasayfa / Güncel / Gelibolu’dan Selanik’e vatan toprağı

Gelibolu’dan Selanik’e vatan toprağı

selanikfuari_1

Gelibolu’dan Selanik’e vatan toprağı

Gelibolu Yarımadası Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı Hizmet Birliği, 12-20 Kasım tarihleri arasında, 32.kez gerçekleştirilen ‘Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldı. Meclis üyesi Gelibolu’dan birliğin CHP meclis üyesi Kemal Tarım, Gelibolu’dan vatan toprağını buradaki Türk yetkililere ulaştırdı.

Selanik Helexpo fuar alanında bu yıl 32’inci kez gerçekleştirilen Philoxenia Turizm Fuarı, renkli görüntülere sahne oldu. Selanik Başkonsolosluğu tarafından desteklenen, diplomasi, siyaset, turizm ve iş çevrelerinin yoğun ilgi gösterdiği fuarda Çanakkale’yi Gelibolu Yarımadası Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı Hizmet Birliği bu yıl da başarılı bir şekilde temsil etti.

Gelibolu’dan birliğin meclis üyesi CHP’li Kemal Tarım’ın katıldığı fuarda, birlik standını Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan ile birlikte çok sayıda diplomat ziyaret etti. Meclis üyesi Tarım, standı ziyaret eden konuklara ilçeyi simgeleyen ürünler ile hediye çantaları takdim ederken, Gelibolu Yarımadası’ndan mini çuvallar içerisine alınan vatan toprakları da Gümülcine Başkonsolos muavini Davut Ocak, Selanik Başkonsolos muavini Muhammet Tan’a ulaştırıldı.

Bu arada Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan’a plaket takdim eden Tarım, Atatürk’ün Selanik’te bulunan evinin bahçesinden alınan toprağı da ilçeye getirdi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif