Anasayfa / Manşet / ‘Yılın doktoru’ Çömez Başhekim oluyor

‘Yılın doktoru’ Çömez Başhekim oluyor

1

Geçtiğimiz yıl bir hastası tarafından bıçaklanması sebebiyle ‘Sağlıkta Şiddet’te kentin sembol isimlerinden biri olarak tanınan, ‘Yılın hekimi’ ödülünün sahibi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yusuf İlker Çömez’in yakın tarihte Çanakkale Devlet Hastanesi başhekimliğine asaleten atanacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Balıkesir, Yalova, Bursa ve Çanakkale’yi kapsayan Güney Marmara Bölgesi’nde “Yılın hekimi” seçilen, başarılı hekim Dr. Yusuf İlker Çömez’in bu hafta içi Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimliğine asaleten atanması bekleniyor.

Çanakkale’de sevilen bir isim olan Çömez, 18 Mart’ta Bursa Merinos Park Kongre Merkezi’nde düzenlenen tören ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden “Yılın hekimi” ödülünü almıştı. Ödül aldıktan sonra “Verilen ödül aslında ekibimize verilmiştir. Yaptığımız işlerin hepsi ekip ruhuyla yapılan işlemlerdir.” diye konuştuğu bilinen Üroloji Hekimi Op. Dr. İlker Çömez’in ekip ruhunu çok iyi bilen bir yönetici olacağı ileri sürülüyor.

Öte yandan Doktor Çömez, ödül aldıktan bir ay sonra ise içinde eski bir hastasının saldırısına uğramış, sağlıkta şiddete karşı çıkan kentlilerden ve sağlık çalışanlarından büyük destek görmüştü. Önce darp edilen sonra başından bıçaklanan Dr. Yusuf İlker Çömez, meslektaşları tarafından tedavi altına alınmıştı.  (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlığın Çanakkale’deki yatırımları ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.