Anasayfa / Yazarlar / EMEKLİYE PROMOSYON

EMEKLİYE PROMOSYON

EMEKLİYE PROMOSYON

Aylardır dillerde pelesenk oldu. Emekliye promosyon. Atıldı, tutuldu, sonunda ortaya Kol Saati çıktı! Bir maaş tutarında olacak. Yıllık 1500 lira, gibi afakî rakamlar zikredildi. Sonuçta, dağ Fare doğurdu. Hatta doğurmadı bile. Henüz anne rahminde. Peki, Emekliye Bankalar ne vermeyi düşünüyor? Ölçüldü, biçildi. Hesap, kitap… Aşağıdan, yukarıdan derken, 3 yıllığına 400 liraya karar verildi. O da henüz uygulamaya geçmedi, tasarı halinde. Yani yıllık 130 lira. Aylık 15 lira. Günlük 50 kuruş. Simit bile gelmiyor. Ya ne geliyor? Sakız. Çiğne dur. Allah aşkına. Ey emekli kardeşlerimiz. Bu yapılan zulmü reva görüyor musunuz? Sizden kim Promosyon istedi ki? Siz çalıp, siz oynadınız. Aranızda, “Olsun. Üç on para, üç on paradır” diyenler çıkabilir. Ama Kaz’ın ayağı hiç de öyle değil. Yıllık tutar olan 130 lirayı aldınız, diyelim. Artık 3 yıl o bankaya bağlanıyorsunuz. Maaş için Banka değiştiremiyorsunuz. Anladınız siz oni! Şahsen biz, bankaların vereceği üç on parayı alıp da kendimizi o bankaya mahkûm etmeyeceğiz. Sizler de iyi düşünün. Belki Bankaları hizaya getiririz.

BOZCAADA, ADALAR

Bozcaada da yapılacak ihale ile ilgili vatandaşın tepkisine siyasilerimiz duyarsız kalmadı. Önce Bozcaada, sonra Gökçeada için yapılacak inşaat ihaleleri iptal edildi. Yahu zaten altı üstü iki adamız var. Bırakın bakir kalsın. Yok, efendim şezlong konulacakmış. Konulmasın. Her boyayı boyadık, fıstiki Yeşil mi kaldı? AKP Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent Turan’a, gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Her türlü siyasi kaygıyı bir yana bırakarak, halkın isteği doğrultusunda gereğini yapmıştır. Sayın Turan Çanakkale’nin çıkarlarını, koruyarak, bir partinin değil, Çanakkale’nin vekili olduğunu göstermiştir. Bu davranış, beklediğimiz özlediğimiz hasletlerden birisidir.

ACICIK

Adamın biri, 90’ıncı yaş gününü kutluyormuş. Adamın gözü ayaklarına ilişince, kendi kendine nutuk çekmeye başlamış: – Sevgili ayaklarım, bugün 90 yaşına girdik, bu kadar sene, beni istediğim yere götürdüğünüz, bu yaşıma sizinle girdiğim için bahtiyarım, sizlere çok teşekkür ediyorum ve nice seneler diliyorum. Sonra da dizlerine bakarak devam etmiş: -Sevgili dizlerim, bugün 90 yaşına girdik, bu kadar sene beni taşıdınız, “Bükül!” dedim; büküldünüz, “Çömel!” dedim; çömeldiniz, bu yaşıma sizinle girdiğim için çok mutluyum, sizlere çok teşekkür ediyorum ve nice seneler diliyorum. Adamın gözü biraz daha yukarı kaymış ve demiş ki: – Eee emektar, eğer sen de yaşasaydın; bu günümüzü birlikte kutlayacaktık!.. Sağlıcakla kalınız.

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK 16 Nisan’da yapılan referandumda yüzde 51,4 oranında Evet oyu çıkmasıyla 18 maddeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif