Anasayfa / Güncel / “Ece Ayhan Kültür Evi”ne ödül

“Ece Ayhan Kültür Evi”ne ödül

1“Ece Ayhan Kültür Evi”ne ödül

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 15 yıldır düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın ödül töreni YAPEX Yapı, İnşaat ve Restorasyon Fuarı’nda yapıldı. Yarışmada Çanakkale Belediyesi, Ece Ayhan Kültür Evi Restorasyonu Projesi ile Uygulama Ödülü’ne değer görüldü. Çanakkale Belediyesi adına ödülü Belediye Başkanı Ülgür Gökhan aldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından tamamlanan Ece Ayhan Kültür Merkezi Restorasyonu Projesi’ne ise, kent ile kurduğu ilişkinin nitelikli oluşu, kent kimliğine olan olumlu katkısı, sade ve özenli bir restorasyon uygulaması ve kültür alt yapısına yaptığı olumlu katkılar nedeniyle TKB jürisi tarafından Uygulama Ödülü verildi. Ödülü alan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Tarihi Kentler Birliği jürilerine teşekkürlerini iletti. Başkan Gökhan, ödülün ardından Ece Ayhan Kültür Evi Projesinde emeği geçen ekip ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan törende ayrıca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da ödüllerini takdim etti.

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.