Anasayfa / Güncel / Çanakkale’den İzmir ve Bursa’ya umut nakli

Çanakkale’den İzmir ve Bursa’ya umut nakli

1-sec-1

Çanakkale’den İzmir ve Bursa’ya umut nakli

Geçirdiği bir trafik kazasının ardından beyin ölümü gerçekleşen Çanakkaleli Tugay Girgin’in ailesi tarafından bağışlanan organları, 4 hastaya can 2 hastaya ışık oldu.

16 Kasım 2016 günü Kepez Beldesi’nde trafik kazası geçiren 22 yaşındaki Tugay Girgin, ağır yaralı olarak getirildiği Çanakkale Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Yoğun bakımdaki yaşam savaşını 6 gün sonra kaybeden ve beyin ölümü gerçekleşen Tugay Girgin’in ailesi, organ bağışı kararı aldı. Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, hemen İzmir ve Bursa’daki organ nakil merkezleriyle temasa geçti. Bu sabaha karşı iki ilden gelen ekipler, operasyona başladı. Tugay Girgin’in kalp, karaciğer, iki böbreği ve iki korneası alındı.

ÜLKÜ: “ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN”

Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Girgin ailesinin onayı üzerine organların uygun hastalara nakledilmesi için çalışma başlattıklarını belirterek, “Tugay Girgin’in ailesi duyarlılık göstererek organlarıyla başkalarının sağlıklı yaşaması konusunda bir karar verdi. Organlarını bağışladılar. Allah hepsinden razı olsun. Tugay’ın kalbi, İzmir’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’nde nakil bekleyen bir hastaya, karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki bir hastaya, böbrekleri Özel Bursa Acıbadem Hastanesi’nde iki hastaya nakledilecek. Korneaları da Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi’nde bekleyen iki hastaya nakledilmek üzere alındı” dedi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif