Anasayfa / Güncel / ‘İftira atıyorlar’

‘İftira atıyorlar’

genis-al-bulent-turan

AK Parti Çanakkale 55. Genişletilmiş Danışma Toplantısında konuşan Vekiller, ‘cinsel istismar’ önergesi hakkındaki tartışmalar nedeniyle muhalefeti suçladı:

‘İftira atıyorlar’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından hafta sonu 18 Mart Kapalı Spor Salonu’nda 55.Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşma yapan AK Parti Milletvekilleri, ‘AK Parti tecavüzcüleri koruyor” suçlamasıyla kamuoyunun gündemine oturan ‘cinsel istismar önergesi’ hakkında kendilerine iftira atıldığını ileri sürdü.

Vekil Ayhan Gider, “Allah seni ne biliyorsa öyle yapsın. Bırak tecavüzü, biz bacımıza yan gözle bakanı affetmeyiz, affettirmeyiz.” diye konuşurken, Vekil Bülent Turan ise ifadelerde bulundu: “Yalanın, iftiranın bu kadarı olur mu? Bunun adı siyaset değil. Bunlar insan değil zombi, bunlar zombi…”

GİDER: “BIRAK TECAVÜZCÜYÜ BACIMIZA YAN BAKANI AFFETMEYİZ”

Gider, “Bu günlerde muhalefet yeni yeni oyunlara başladı. Bir sürü kampanya başlattılar. AK Parti tecavüzcüleri koruyor. Allah seni ne biliyorsa öyle yapsın. Bırak tecavüzü, biz bacımıza yan gözle bakanı affetmeyiz, affettirmeyiz. Bu nasıl yaklaşım. O kanunu bir okusan orada ne kastedildiğini göreceksin. Okuyorsun okuyorsun hem de gavur gibi okuyorsun ama işine böyle  geliyor utanmaz adam.” dedi.

TURAN: “BİR DEFAYA MAHSUS…”

Turan, “Hiçbir gerginlik olmamasına rağmen bir anda Türkiye’nin en ağır, en haksız ithamlarına maruz kaldık. Özür dileyerek söylüyorum; tacizcilere af falan filan… Bir defa ahlaki olmayan bir işin altına AK Parti’nin imza atması mümkün değil. 2004 yılında evlenme kaydıyla cezaların kalkması kanununu ortadan kaldıran biziz. Yetmedi sonraki yıllarda ceza kanunu değişikliğiyle tacizde, küçüklerle ilişkide cezaları iki kat artıran da bizim iktidarımız. Biz erken yaşta evliliğe izin vermiyoruz. Hata yapılarak erken yaşta evlenmiş yaşı büyümüş, ailesi mutlu olmuş ama cezaevine konmuş olanların dışarıda kalan kadınları ve çocukları için bir defalığına mahsus geçici olarak bunları çıkarın ki çocuklar babasız kalmasın diyoruz.

Yasa bir defaya mahsus, şuanda üç veya dört çocuğu olup da babası içeride annesi dışarıda olanlar için çıkartılmalı. Çünkü mahkeme süreci çok uzun sürdüğü için birinci çocuktan sonra dördüncü çocukta mahkeme ancak sonuçlanıyor. Anne dört çocukla dışarıda kalıyor ve perişan oluyor. AK Parti’ye vurmak için en ağır hakareti yapıyorsun.”

TURAN: “BUNLAR İNSAN DEĞİL ZOMBİ”

Bunu, CHP’nin İzmir Milletvekili Özcan Purçu diyor. Yalanın, iftiranın bu kadarı olur mu? 2015 yılı, yeni değil CHP milletvekili söylemiş. Biz bununla ilgili komisyon kurduk. Komisyon çalışmalara başladı. Komisyonda bir vekil diyor ki; ‘Eğer bir evlilik varsa, şikayet yoksa, baskı altında ve tek taraflı değilse, herhangi bir şiddette görmüyorsa verilecek cezanın hakkaniyet sınırları içerisinde yani eşi ve çocukları mağdur etmeyecek şekilde olması lazım. 8 yıl çok ağır bir ceza. Geçen gün kendi memleketimde aynı konudan birisi yakalandı, 10 yıl ceza almış yazık.’ Kim diyor bunu? CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal. Arkadaş senin Afyon vekilin bunu söylüyor, senin İzmir vekilin bunu söylüyor, ama sen sadece AK Parti’ye vurmak için en ağır hakareti yapıyorsun. Bunun adı siyaset değil. Bunlar insan değil zombi, bunlar zombi”

(Eylem Gözeldere)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif