Anasayfa / Güncel / Çanakkale’de hedef: Yüzde 100 AK Belediye

Çanakkale’de hedef: Yüzde 100 AK Belediye

1

Çanakkale’de hedef: Yüzde 100 AK Belediye

AK Parti İl Başkanlığı tarafından hafta sonu 18 Mart Kapalı Spor Salonu’nda 55.Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi.

Divan Başkanlığını Müjdat Kuşku’nun yaptığı toplantıda divan üyeliğinde Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Kadın Kolları MKYK Üyesi Julide İskenderoğlu, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Orçun Oktay, AK Parti İl Yöneticisi Timur Ay yer aldı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat İşleri Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra AK Parti Çanakkale kurucuları, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri ve ilçe teşkilatları ile partili üyeler katıldı.

Konuşmaların öncesinde Çanakkale AK Parti İl Başkanlığı tarafından hazırlatılan video ve 15 Temmuz gecesine özel hazırlanan bir video izletildi.

KARADAĞ: “MARKA PROJELERİMİZLE GÖZ KAMAŞTIRIYORUZ”

Açılış konuşmasını yapan ve konuşması sık sık gençlik kollarının sloganları ile kesilen İl Başkanı Yeşim Karadağ, “Sizinle gurur duyuyorum. Sizi çok seviyorum. Bizim gücümüz mazide gözümüz atide” diyerek başladı. 15 Temmuz’da ilk reaksiyon veren illerden biri olduğunu, 2023 hedefine doğru hızla ilerlediklerini belirten Karadağ, 1915 köprüsünden ve diğer projelerden bahsederken, “Ülkede yaşanan olaylara rağmen marka projelerimizle dünyanın gözünü kamaştırıyoruz.” dedi. Karadağ, Çanakkale genelinde belediyecilik anlamında yüzde 60’lık bir başarı sağladıklarını belirterek hedeflerinin yüzde 100 olduğunu vurguladı. yüzde 100 ile belediyelerin tamamını AK belediye yapabilmek için toplantıya katılan partililerden söz aldı. Karadağ daha sonra konuk olarak katılan Edirne ve Tekirdağ il başkanını sahneye davet ederek birlik beraberlik pozu verdi.

GİDER: “SİYASETİ DEĞİL MEMLEKETİ DÜŞÜNEBİLSELERDİ…”

Karadağ’ın ardından söz alan Ayhan Gider, “Tam dört ay önce bu milletin satın aldığı tanklarla, uçaklarla bu milletin polisi şehit edildi. Meclisi bombalandı. Milletin cumhurbaşkanı, lideri başkomutanı önderliğinde sokağa dökülen millet tankları durdurdu. Bu büyük bir travma idi. Çünkü bizim okuttuğumuz çocuklar, bu vatanı korusunlar diye yetiştirdiğimiz çocuklar, bu milleti savunsunlar diye silah teslim ettiğimiz çocuklar, silahları bu millete çevirdi. Dünyada örneği az bulunur bir şey sergilediler. Bir saat sonrasında ne olacağını bilmeden meydanlara döküldüler. Hep beraber mücadele ettik.” dedi.

Biga’da bir miting yaptığını ve CHP, MHP temsilcileri ile CHP’li Biga belediye Başkanı İsmail Işık’ın da katıldığını belirterek teşekkür eden Gider, “O kadar çok isterdim ki bu konuşmada Çanakkale Belediye Başkanı ve Çanakkale CHP Milletvekillerine de teşekkür edeyim. Bir an olsun siyaseti değil de memleketlerini düşünebilselerdi.” diye konuştu.

TURAN: “BEN İŞİMİ YAPMAZSAM BENİ DE GÖNDERİN”

Bülent Turan ise 15 Temmuz’da Çanakkale’de şehit veya gazi olmadıklarını ama şehit olmak için ‘Demokrasi Meydanı’na çıktıklarını ifade etti. Meydana, darbe gecesi ve sonrasında CHP’li Merkez Belediye Başkanının ve Milletvekillerinin gelmediğini yineledi. Vekil Turan konuşmasının devamında parti üyelerine seslenerek, hizmet odaklı çalışmalarını ve dedikodudan uzak durmalarını, yapanları ise uyarmalarını söyledi. İşiniz yapmayanı, millete hizmet etmeyeni partide tutmayın diyen Turan, “Ben işimi yapmazsam beni de gönderin. Şu huzuru korumak zorundayız. Bizi bizden başka kimse durduramaz. Tayyip Erdoğan’ın öğrencisi olduğumuzu göstereceğiz.” dedi.

Bize gelen CHP ve MHP’li Başkanların vatandaşlar adına taleplerini dinlediğini ve çözüm ürettiğini belirten Turan, “Bu şehir huzur istiyor ama herkes makamının hakkını verecek.” dedi. Turan’ın ardından toplantının sona erdiğini sanan partililerin bir kısmı, salondan ayrıldı.

Son olarak mikrofonu eline alan Harun Karaca, ilçe ilçe yoklama aldı. Bazı ilçeler sınıfta kalırken, ilçe başkanlarının teşkilatlarına hakim olması emrini verdi. Karaca, “100 sene önce düşmanı boğazdan geçirmediniz. 100 sene sonra da vatanhainlerine geçit vermediniz. Helal olsun size” dedi. Başkanlık konusunda da yorum yapan Karaca, “Bizim gücümüz istikrarımızdan gelir. Bu memlekette istikrarı sağlamamız için başkanlık sisteminin getirmemiz gerekiyor. İktidardan düşmeden başkanlık istiyoruz çünkü başkanlık bize lazım değil, Türkiye’nin geleceğine lazım” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı şekilde devam etti. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif