Anasayfa / Eğitim / Çanakkale misafir öğrencilerle kucaklaşıyor

Çanakkale misafir öğrencilerle kucaklaşıyor

2

Çanakkale misafir öğrencilerle kucaklaşıyor

ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu ve Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği’nin birlikte yürüttükleri, “Çanakkale Misafir Öğrencilerle Kucaklaşıyor” Projesi kapsamında çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyorlar.

 Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, “Çanakkale Misafir Öğrencilerle Kucaklaşıyor.” Projesi hakkında açıklamalarda bulunarak proje ile misafir öğrencilere Çanakkale’yi daha iyi tanıtabilmek ve öğrencilerin sosyalleşmelerine katkıda bulunmak olduklarını ifade etti. Proje kapsamında resmi kurumları, sivil toplum kurumlarını ve aileleri ziyaret ederek ülkemize şehrimize gelen bu misafir öğrencilerimizi, Çanakkale’de geçirecekleri öğrenim hayatları süresinde daha çabuk uyum sağlamalarını, Türkçe’yi daha kısa sürede öğrenebilmelerini ve sosyalleşmelerini dolayısı ile akademik başarılarına katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Bu amaçla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti, GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş ve bir aile ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Ziyaretler esnasında kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız misafir öğrencilere kurumsal hizmetlerden ve çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıyorlar. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde günün anısına ev sahipliği yapan kurumlara plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler güzel dostluklar kazanıyorlar.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif