Anasayfa / Güncel / Başkan Gökhan: “Mühim olan sağlıklı yaşam”

Başkan Gökhan: “Mühim olan sağlıklı yaşam”

3

Başkan Gökhan: “Mühim olan sağlıklı yaşam”

Sağlık Bakanlığı tarafından Çanakkale Belediyesi tarafından verilen 2 bin bisikletin 1.100 adeti belediye tarafından ‘Fiziksel Aktivitenin artırılması’ kapsamında başvuran vatandaşlara dağıtımı gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi önünde gerçekleştirilen dağıtım, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan Başkan Gökhan; “Mühim olan burada bisiklet kullanımını teşvik etmek. Özellikle araçlardan olabildiğince kullanıma uzaklaşmak. Hem spor anlamında, hem de hava kirliliği anlamında katkı olması açısında önemli. Biz de o yüzden bisiklet yolları yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Dağıtım öncesi konuşan Gökhan, sağlıklı yaşama teşvik olması yönünde çalışmaların sürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığı’nın, Halk Sağlığı Kurumu Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte Çanakkale Belediyesi arasından ‘Fiziksel Aktivitenin Arttırılması’ işbirliği sonucunda bize verilen 1.100 adet bisikletin müracaatlar sonucunda kullanıcılarına teslimi için buradayız. Bu bisiklet yolu olan illere veriliyor. 24 km bisiklet yolumuz var bize 2 bin adet bisiklet verilmiş. Bugün 1.100 âdetinin teslimini yapacağız. Diğerlerini de eğitim için ve belediye personeli ilgili onarlın kullanımın vermiş olcağız.4 çeşit bisiklet vermiş olacağız. Bunların müracaatları yapıldı. Müracaatlar sonucunda kullanıcılar ile bir sözleşme yapılıyor.  6 ay süre ile onarla teslim ediliyor. 6 ay sonunda bisikletleri getirip tekrar bize gösterecekler. Bisikletin kendilerinde olduğunu ve sağlam olduğunu teyit edecekler ve sonra tekrar devam edecekler. 6 aylık vermiyoruz, daha sonrada kullanmaya devam edecekler ama her altı ayda bir getirip gösterecekler.”

AMAÇ BİSİKLETE TEŞVİK

“Mühim olan burada bisiklet kullanımını teşvik etmek. Özellikle araçlardan olabildiğince kullanıma uzaklaşmak. Hem spor anlamında hem de hava kirliliği anlamında katkı olması açısından önemli. Biz de o yüzden bisiklet yolları yapmaya devam ediyoruz. Umuyorum bu şekli ile bir örnek olacak ve başka hemşerilerimiz ile talep edecekler ve bu ulaşım konusunda artık araçları ile değil, bisiklet yolu ile kentte ulaşımlarını sağlayacaklar. En azından bir bakıma sağlık açısından da önemli. İnsanların kendi bedensel sağlıkları açısından da insanların bisiklet kullanması önemli. Biz de bisiklet yollarını yapmaya v bisiklet kullanımını teşvik etmeye devam edeceğiz.”

(Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif