Anasayfa / Güncel / Sorun yerine çözüm üretilmeli

Sorun yerine çözüm üretilmeli

sec-2Sorun yerine çözüm üretilmeli

Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi genel kurulu, mahalle meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirildi.

 Mahalle Meclis Başkanı Emine Turan yaptığı konuşmada; “Mahalle meclisimiz açılalı 3 yıl oldu. 25 Ekim 2015 de gerçekleşen seçimli genel kurul toplantımızda Barbaros mahalle meclisinin paydaşları tarafından seçilerek yeni yürütme kurulu üyeleriyle görevimize başladık. İlkemiz; Meclisimiz çatısı altında yaratılan uzlaşma ortamı içerisinde dil, din, renk, kültür, sınıf eğitim etnik ve sosyal köken, engellilik ve cinsiyet, politik nüfus ve ekonomik güç farkı gözetmeksizin mahalleliyle ilgili sorunları görüşüp çalışmalar yapmaktır. Görevimiz; Mahalle meclisimizde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını sağlamak, Mahallelilerin kent yönetiminde aktif rol almasını sağlamak, mahallemizin kimliğine ilişkin tarihi, doğal ve kültürel değerlere sahip çıkmak, mahallelilerin kent yönetiminde saydamlık, katılım, hesap verebilirlik gibi ilkelerin uygulanmasında söz sahibi olmasını sağlamaktır.  Mahallenin ve mahallelinin sorunları kentimizin sorunudur. Sorunlardan  şikayeti olanların çözümde de katkıları olmalıdır diye düşünmekteyiz. Böylelikle şikayet eden değil, sorun çözen mahalleliler kentin yönetimine de katılmış olurlar. Kentimizi seçilmiş yöneticilerle birlikte yönetmenin temel taşı olan mahalle meclisimizi mahalle sakinleriyle birlikte yöneteceğiz. Birlikte konuşacağız. Birlikte yapacağız ve birlikten kuvvet doğar diyerek sizleri meclise davet ediyoruz. Mahalle meclisi, mahallelilerindir, yaşadığımız yere yararlı olmak için fikirlerinizi ve katılımlarınızı bekliyoruz” dedi.

Genel Kurul’da Barbaros Mahalle Meclisi Faaliyetlerinin sunumu gerçekleştirildi. Dilek ve Temennilerin belirtilmesiyle genel kurul sona erdi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif