Anasayfa / Güncel / İŞKUR’dan süt sığırı yetiştiricilerine destek

İŞKUR’dan süt sığırı yetiştiricilerine destek

1

İŞKUR’dan süt sığırı yetiştiricilerine destek

‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi’ kapsamında Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Dişbudak Köyü’nde Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursu düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR Genel Müdürlüğü ve Ziraat Odaları Birliği arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi’ kapsamında Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Dişbudak Köyü’nde Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursu düzenlendi.

14 Kasım 2016 ile 5 Aralık 2016 tarihleri arasında; 16 gün, 80 ders saati sürecek kursa 25 kişi katılıyor. Kursun açılışına Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve kursiyerler katıldı.

Açılışta konuşma yapan İl Müdür Çalışkan şunları söyledi; “Proje kapsamında ilimiz; Dişbudak, Balcılar, Adatepe Köylerinde tarım işgücü yetiştirme kursları açılıyor. Rekabetin kızıştığı, hijyenin ve verimliliğin öne çıktığı günümüzde köyünde 1600 büyükbaş hayvanı barındıran Dişbudak köyünde açılan kursumuzdan sonra hem süt veriminde hem de hijyende ciddi artışlar olacağını umuyorum. 16 gün sürecek kurs boyunca kursiyerlerimizin sağlık sigortaları yapılacak ve 20 TL cep harçlıkları verilecek. Kursumuzun hayırlı olmasını diler hepinizi saygıyla selamlarım.” dedi.

(Haber Merkezi)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif