Anasayfa / Güncel / Denizde bolluk devam edecek

Denizde bolluk devam edecek

gorsel-2Denizde bolluk devam edecek

Ekim ayı ile berber palamut sezonu açılmış son 10 yılın en bol palamut akını, tezgâhları doldurmuştu. 5 TL’ye kadar düşen palamut yerini yeni balıklara bırakmaya başladı. Balık fiyatları şu an için artış gösterirken, özellikle Çinekopta yavaş yavaş bolluk olmaya başladı. Çinekop fiyatları 15 TL’ye kadar düşerken, diğer balık fiyatları ise artış gösteriyor. Balıkçılar ile yaptığımız görüşmede balıkçılar şu an için artış olsa da önümüzdeki hafta ile beraber palamut bolluğunun diğer balıklarda da olacağını belirttiler.

Balıkçılar, balık fiyatları ile ilgili olarak şunları söylediler:

tuncay-dincTuncay Dinç: “Şu anda yeni akın yok. Bekleniyor ama şu anda bir lüfer çoğunluğu yok. Ara sıra Karadeniz taraflarında oluyor ancak buraya rastlamadı daha. Çinekop dahi inmedi aşağıya. Tekirdağ’a kadar geldi. Ancak orada da yok şuan. Daha bu taraflara vurmadı. Fiyatlarda biraz yükselme var. Biraz yükselme var. Hamsi, Çinekoptan pahalı. Palamutlar da artık 12-16 TL’ye çıktı. Sarıkanat 20 TL. Birazcık bolluk yok ama ilerleyen zamanlarda bekliyoruz.”

“15 GÜNE KADAR YENİ AKINLAR BEKLİYORUZ”

cengiz-karagul

Cengiz Karagül: “Fiyatlar biraz yüksek. Çinekop ucuzladı. Diğer balıkların fiyatları yükseldi. Ancak yeni akınlar bekleniyor. Bu aralar 10-15 gün içerisinde yeni balıklarda akınlar fazlasıyla olacak. Doğal olarak yeni akınlar fiyatlara da yansıyacak.”

Numan Mutay: “Fiyatlar yüksek. Herkes Çinekopa baktığı için, hamsi olsun, sarıkanat olsun fiyatlar arttı. Biraz sıkıntı yaşıyoruz. Balık pek az geliyor. Herkes Çinekopla ilgilendiği için hamside dâhil olmak üzere tekir falan yükseldi. Çinekop fiyatları uygun şu anda. Ancak önümüzdeki günlerde bolluk olur. Bir tek hamside kıtlık olur, diğerlerinde bolluk olur.”

“HAMSİ İÇİN HAVALAR TAM SOĞUMADI”melih-kayikci

Melih Kayıkçı: “Şu anda bol Çinekop var. Fiyatları boyuna göre 10-15-20 TL olarak değişiyor. Sarıkanatlar 20 TL, Çinekoplar 10-15 TL. Daha bolluk bekliyoruz. Özellikle Çinekopta bolluk bekliyoruz.  Hamsi için ise havanın daha soğuması lazım.”

(Eren Aşnaz)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif