Anasayfa / Güncel / Çanakkale’ye ödülle döndüler

Çanakkale’ye ödülle döndüler

Çanakkale’ye ödülle döndüler

1Türkiye’nin ağır sanayi alanında önde gelen kuruluşları arasında yerini alan İÇDAŞ’ın alın teri döken mavi yakalı çalışanları da ödüller kazanıyor.

İÇDAŞ’ın kaliteli üretim anlayışı sırasında en önem verdiği konuların başında gelen iş sağlığı ve güvenliği konusu geliyor. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen MESS “Altın Eldiven” ve “Altın Öneri” İş Sağlığı ve Güvenliği Yarışmaları sonuçlandı. İÇDAŞ’tan Alican Akman ve Necmi Uzun yaptıkları öneri ile yarışmada “Altın Öneri” dalında ödüle layık görüldüler.

MESS “Altın Eldiven” ve “Altın Öneri” İSG Yarışmaları, iş sağlığı ve güvenliği alanında farkındalık yaratmak, bu alanda sürdürülen çabaları desteklemek ve teşvik etmek, iş güvenliği bilincinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Bu yıl 135 projenin katıldığı yarışmaların ödül töreni İstanbul Marriot Otel’de yapıldı. MESS Altın Öneri İSG Yarışması’nda mavi yakalı çalışanlarca yapılmış İSG önerileri değerlendirildi. Alanlarında uzman 10 üyeden oluşan jürinin yaptığı puanlama sonucunda dereceye giren ve tavsiye edilen uygulamalar tespit edildi.

Bu yıl 2’incisi düzenlenen yarışmaların “MESS Altın Öneri İSG” bölümünde İÇDAŞ’ın iki mavi yakalı çalışanı ödül kazandı. Yaptıkları proje ile hem işletmeye hem de çalışana yönelik büyük fayda sağlayan Alican Akman ve Necmi Uzun para ödülüyle ödüllendirildi. İÇDAŞ’ın iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmaları nedeniyle de İSG Müdürü Agah Ayhan’a başarı ve teşekkür plaketi verildi.

Agah Ayhan, İÇDAŞ’ın üretim anlayışının kaliteye dayalı olduğunu bunun için ise öncelikle iş güvenliğine önem verdiklerini söyledi. Agah Ayhan “Üretim sırasında iş güvenliğine yönelik uygulamalarımız dünya standartlarında sürdürülüyor. Bununla birlikte çalışanlarımızın da bu alanda fikir üretip öneri getirmeleri takdire şayan. MESS Altın Öneri İSG Yarışması’na önerileri ile katılarak ödül kazanan arkadaşlarımızı kutluyorum. Yaptıkları proje ile hem işletme maliyetlerimizi azalttılar, hem de daha güvenlikli bir üretim adımına katkıda bulundular” dedi.

(Haber Merkezi)

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif