Anasayfa / Güncel / Güler’den Ömercioğlu’na”çamur siyaseti” tepkisi

Güler’den Ömercioğlu’na”çamur siyaseti” tepkisi

1

Güler’den Ömercioğlu’na“çamur siyaseti” tepkisi

Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Tülay Ömercioğlu’nun açıklaması üzerine dün parti il binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkan Vekili Adnan Güler, AK Partililerin “Çamur at izi kalsın” siyaseti yaptıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın şehir dışında olması sebebiyle aynı zamanda Başkan Vekili olan Adnan Güler, dün parti il binasında İl Başkanı Nejat Önder ve parti yöneticilerinin yanı sıra CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaparak cevap verdi.

“AKP Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’nun yaptığının tamamen  bir  algı operasyonu olduğunu ifade eden Güler, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Çamur at, tutmazsa bile  izi kalsın mantığıyla  yapılan ve gerçekleri çarpıtarak siyasi taraftarlarına mesaj verme çabalarıdır. Ancak bu çabalar gerçeğe dayanmadığı için iddia sahiplerini   kamuoyu  önünde  komik duruma  düşürmekten başka bir işe de yaramıyor. Çünkü  Çanakkale  halkı  bilinçli  bir halk, okuyor araştırıyor, başkaları gibi sadece yandaş medyayı takip etmiyor,  her türlü yayını izliyor ve  gerçekleri çok iyi biliyor. Çanakkale halkının çok iyi bildiği  gerçekleri üzücüdür ki bazıları bir  türlü  göremediğinden (esasen görmek istemediğinden) hep çamur atma  siyasetine  devam ederek  siyaset yaptıklarını sanıyorlar. Halbuki bilmiyorlar ki, bu yöntemlerle yaptıkları tek şey toplumu kamplaştırmak, kutuplaştırmak, ayrıştırmak, birbirine düşman etmek.”

“GÖRÜN GİZLİ SAKLI NELER KONUŞULMUŞ?”

“Aynayı yüzlerine tutmalıyız” diyerek açıklamasına devam eden Güler, “14 yıldır  ülkeyi yöneten iktidar  değil mi?  İktidarın yanlış  politikaları  sonucu  ne yazık ki  binlerce  vatandaşımız  şehit oldu, öldü, yaralandı, sakat kaldı. Hatırlayın biraz geçmişi, çözüm süreci denilen dönemleri. Biz ‘yanlış yapıyorsunuz, terör örgütüyle kapalı kapılar  arkasında pazarlık yaparak  çözüm  süreci sağlıklı yürümez, çözümün yeri milletin iradesinin tecelli ettiği TBMM’dir’ dedik ama  dinletemedik. Oslo’da kapalı kapılar ardında  terör örgütüyle görüşenler, pazarlık yapanlar kimlerdi? O  görüşmelerin  kayıtları  internete ve basına yansıdı, bir zahmet okuyun sayın AKP yetkilileri… Görün  gizli saklı neler neler konuşulmuş. Daha sonra Öcalan’ı ve PKK’yı aklayan  açıklamalarınız var. Bunları da  bilmiyorsanız açın  interneti ve basını tek tek görün hepsini. İnanın onları  okuduğunuzda  söyleyecek söz bulamayacaksınız. Çok hatalı söz ve eylemleriniz var o dönemde, ayrı ayrı  hepsi iç acıtan. Birisi çok fazla iç acıtmıştı. 2013 yılında o dönem AKP Gençlik Kolları başkanı ve daha sonra İstanbul Milletvekili olan şahsın söylediğini hatırlıyor musunuz ? Hatırlatayım o zaman; ‘Ne TSK  askerleri ashab-ı kiram kadar şerefli, ne de gerilla müşrikler kadar düşman’ demişti. Bunları sizler söylediniz, bizim şehitlerimize ‘kelle’ demeniz kadar, şehitlerimizin  şereflerini teröristlerle bir tutma gayretinizde ülkesini seven sağduyulu herkesi çok yaraladı.”

“PKK VE HDP’Yİ ÖVEN SÖZLERİNİZİN YERİNİ MİLLİYETÇİLİK ALDI”

“Bir de Habur çadır mahkemesi olayı var, onu da hatırlıyor musunuz? Siyaset ve yargı tarihimizin utanç sayfalarından birisi maalesef AKP iktidarında yaşandı. Davul zurnayla karşılanan teröristlerin  ayağına kadar, doğal hakim ilkesine  aykırı olarak Habur’a sınıra  mahkeme  götürüldü ve ifadelerinde  pişman olmadığını açıkça ve ısrarla belirten teröristler pişmanlık yasasından faydalandırılarak serbest bırakılmıştı. O sahneleri bir gözünüzün önüne getirin, umarım utanacaksınız. O dönemde Öcalan’dan,  PKK ve HDP den iyisi yoktu  sizin için… İmralı’ya, Kandil’e heyetler  gönderiyor, HDP ile  Dolmabahçe Sarayı’nda  anlaşıyor ve poz veriyordunuz. Hatta devlet kurumlarının tabelalarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresini söküyordunuz, kaldırıyordunuz,   ‘Milliyetçiliği ayaklar altına  aldık’  diye övünüyordunuz. Niye, çünkü  verdiğiniz  tavizlerle  Başkanlığı alacağınızı umuyordunuz. O zaman birlikte hareket ettikleriniz Milliyetçiler değildi, başkalarıydı. O yüzden bu sözleri  kolaylıkla  söylüyordunuz. Ama ne zamanki başkanlık konusunda  anlaşamadınız, birden her şey tersine  döndü. PKK ve HDP’yi öven hoş gören açıklamalarınızın yerini birden  milliyetçi  söylemler  almaya  başladı.  Şimdi de o kesime hoş görünmeye çalışıyorsunuz. Ancak her şey kamuoyunun gözü önünde artık sizin ne olduğunuz ve ne yapmak istediğiniz ortaya çıktı,  bilinçli  insanları kandırmanız çok güç.”

“SİZE EN İYİ CEVABI HALKIMIZ VERİYOR”

“Hatalarınızı  gözden kaçırabilmek için de muhalefete karşı, aslı astarı olmayan haksız  suçlamalar  yönelterek  dikkatleri başka  yönlere  çekmeye  çalışıyorsunuz. Bu sebeple yaklaşık iki yıldır Çanakkale’de partimize ve özellikle Belediye başkanımız Ülgür Gökhan’a karşı haksız  saldırılarla  algı yönetimi yaratıp kendi  kusurlarınızı örtmeye çalışıyorsunuz. Ancak dediğim gibi Çanakkale’nin aydın, bilgili, vicdanlı  ve  aklı selim  halkı sizin bu boş çabalarınızı çok iyi görüyor. Her seçimde doğrudan, dürüstten, barıştan, özgürlükten yana tercihini kullanıyor. Son seçimde de merkezde yaklaşık %55 oyla tercihini yine Cumhuriyet Halk Partisi’nden ve onun adayından yana  koyarak  size en iyi cevabı halkımız veriyor, vermeye de  devam  edecektir.”

“BİZ SADECE MAĞDUR OLUNCA MEYDANLARA ÇIKMIYORUZ”

Güler’in ardından konuşan İl Başkanı Önder ise “İskele Meydanı’nın adının değiştirilmesi ile ilgili bir çaba içine girdiler. AK Partililer bu ülkeyi iyi yönetemiyor olduklarını anlamalı, o yüzden yani siyaset üretemedikleri için çamur at izi kalsın izi kalsın mantığıyla ilerliyorlar. Biz mağdur olunca meydanlara çıkmıyoruz, 93 yıldır demokrasi bekçiliği yapıyoruz.

Önceki gün de Cumhurbaşkanı’nı ‘Ben de çobanım’ falan dedi. O adı geçen hadis uydurma bir hadistir. O gün Emevi Hükümdarlığını korumak için söylenmiştir. Ama Bakara süresinin 104. Ayetine baktığınızda Cumhurbaşkanı’nın söylediklerinin tersidir. Dolayısıyla AK Parti sıkıştı, MHP’yi de aynına aldı ve başkanlık adı altında, şimdi ondan da vazgeçtiler. Rahmetli Demirel gibi vaatlerini unutabiliyorlar. Dün dündür, bugün bugündür havasında ülkemizi yönetiyorlar. Ülkemizin içinde bulunduğu duruma bakarsak devalüasyona ramak kaldı. Bu denli köklü sorunlarımız varken, Çanakkale Belediye Başkanı’na mesnetsiz suçlamalarla siyaset yapıyor olmalarını esefle kınıyorum. İddialar gerçeği yansıtmıyor.

“BOZDAĞ’I DA KANDIRMIŞLAR”

Bu kadar vatanını seven, bizi yerden yere vuran zihniyete soruyorum. Dün almış olduğunu kararla İstanbul Belediyesi Kayyum atanan belediyelerle kardeş olma kararı aldı. O zaman siz de PYD’lisiniz, PKK’lısınız. Bekir Bozdağ bir açıklama yaptı. Çanakkale’ye götürdüğümüz hizmetler sayesinde Çanakkale bize samimi bakıyor. Dolayısıyla gelecek dönemde Çanakkale Belediyesi’ni bize teslim edecekler demiş. Hayalden öte bir görüş. Bekir Bozdağ’ın bir kere daha aldatıldığını söylemek istiyorum. Doğru hizmetler var. Termik Santrallere ruhsat veriyorlar. İzlemişsinizdir, Termik santraller nedeni ile Çan’da yaşamın bittiği, havanın tamimiyle kirlendiğini görüyoruz. Termik santrallerin alayına geçit veriyorlar. Hizmet veriyorlar yani. Dolayısıyla Çanakkale’nin kültürün ve barışın bir kenti olduğunu hala anlamamış görünüyorlar, hayaldeler, rüyadalar” dedi.

(Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif