Anasayfa / Güncel / Gelibolu’da dev proje

Gelibolu’da dev proje

Gelibolu’da dev proje

170 milyon TL’lik dev Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle 12 bin hektar alan sulama imkanına kavuşacak.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Milli Tarım 2Projesi toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarımda 2023 vizyonunu paylaştı. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan hem Evreşe Kavak Ovası Sulamasını hem de tarım da atılacak yeni adımları değerlendirdi. Turan, “184 ova özel koruma altına alınacak. Tarım ürünlerinde çeşitlilik artacak, et tüketiminde ithalat azalacak. 2023 yılına kadar 7 milyon hektar tarım arazisinin toplulaştırması yapılacak. Mazot ’un yarısını devlet karşılayacak” dedi.

BEREKETLİ TOPRAKLAR SUYA KAVUŞACAK

1Çanakkale’nin yatırımları çekmeyi sürdürdüğünü belirten Turan, “Gelibolu Gökbüet Projesi Kapsamında Evreşe Kavak Ovası sulaması için daha önce tamamlanan ihale sürecinin ardından firmaya yer teslimi yapıldı. Firma gerekli incelemelere başladı. 170 milyon TL’lik dev Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle 12 bin hektar alan sulama imkanıyla karşılaşacak. Bereketli topraklar suya kavuşacak” dedi.

Turan sözlerine; “Çanakkale’mize hak ettiği yatırımları kazandırmak için çalışıyoruz. Çanakkale sanayisi olduğu kadar turizmi, tarımıyla da ön planda. Tarımda dev adımlar atılıyor. Ürün bazlı teşvik sistemi, ovaların suya kavuşması, tarım alanlarının korunması yönünde çalışmalar tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’yi de bir adım öne taşıyacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” diye devam etti.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif