Anasayfa / Güncel / Biga’da İndirimli Alışveriş Günleri

Biga’da İndirimli Alışveriş Günleri

Biga’da İndirimli Alışveriş Günleriimg_3064

Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde gerçekleştirilen Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin ikincisinin medya tanıtımı MRG Otel toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ekonomik anlamda zor günler geçiren esnaflara destek olmak, yerel anlamda ticari hareketliliği sağlamak ve halkın sosyalleşmesi ve güzel zaman geçirmesine olanak sağlamak için gerçekleştirilen Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin ikincisi 15- 18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Çanakkale’nin ekonomik anlamda lokomitifi olma özelliğine sahip Biga; hem öğrenci potansiyeli hem ticaret hacmi hem de gelişmiş kültürel yapısı ile dikkat çekiyor.

Toplantının başında konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, basın mensuplarını ve konukları alışveriş günleri konusunda bilgilendirdi. Başkan Işık “Biga ekonomisiyle her zaman kazandıran, çevre ilçelerden de her zaman alışveriş anlamında gelinen bir yerdir. Son zamanlar da bu özelliğini kaybetmeye başlamıştı. Biz de bu özelliği tekrar geri kazandırmak amaçlı, Esnaf Odamız ve Ticaret Odamız ile birlikte böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. İnsanlar eskiden Biga’ya çocuklarını, esnaflık öğrensin diye gönderirlermiş. Biz de o eski ticari canlılığı sağlamak için yola çıktık.Bu yıl daha da deneyimli olarak, daha iyi şeyler yapacağız. Bu etkinliğe katılan esnaflarımızın çoğu geçen yıl etkinlik sırasında Ramazan ve Kurban bayramından sonra üçüncü bayram gibi iş yaptıklarını söylediler. Bu yıl pazartesiden pazara kadar devam edecek etkinliklerimiz. Asıl ağırlıklı kısım son 4 gün olacak. Aslında bizim en büyük sıkıntımız tanıtım kısmındaydı. Bu yıl buna ağırlık veriyoruz. Çevre il ve ilçelerde tanıtımlar yapılacak. Bizim en büyük amacımız bu kriz ortamında yerel bazda esnafımıza destek olmak.

img_3063Geçen yıl az da olsa böyle bir katkı sağlamıştık. Bu yıl daha fazlasını amaçlıyoruz. Daha az caddeyi kapatmıştık geçen yıl, bu yıl daha fazla caddeyi kapatacağız. Belki Cumhuriyet Meydanı civarlarında da çalışmalar yapılacak. Farklı alanlara yöneleceğiz. Arkadaşlar otomotiv firmalarıyla görüşüyorlar. Onları getirmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız çarşı içini açık alışveriş merkezi haline getirmek. Tüm çalışmalarımızı da buna yönelik yapıyoruz. Her zaman gerek STK’lar olsun gerek vatandaşlarımız olsun birlikte hareket ediyoruz. Geçen yıl en çok ilgi gören etkinlik soba başında kestane pişirmek olmuştu. Bu yıl onu daha da arttıracağız. Buradaki asıl amacımız insanların bir arada olup, daha fazla iç içe olup vakit geçirmelerini sağlamak.”

Biga Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı Şadan Doğan; “Başkanımız seçilmiş kişi olarak, bu gibi etkinlikler düzenliyor. Bizler de onu seçen kişiler olarak etkinliklerde destek verip yanında oluyoruz. Geçen yılki başlangıçtı bizim için. Hatalarımız oldu geçen sene. Bu sene onları da görerek, daha deneyimli başlıyoruz ve daha deneyimli hareket ediyoruz. Biliyorsunuz yakın zamanda bir kriz yaşandı. Bu etkinlikle Bigalı esnaflarımıza da bir motivasyon sağlıyoruz. Tabi bunu yaparken üniversiteden de çok ciddi destek alıyoruz.10 bin öğrencimiz var burada. Ben güzel olacağına inanıyorum, önemli olan başlangıçtır. Bize soruyorlar, neden yapıyorsunuz bunu, diye. Sağolsun Belediye Başkanımız hiç geri çevirmiyor bizleri. Bizler de hep destek veriyoruz. Biz de her zaman başkanımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

“Geçen yıl ilkini yaptığımız, bu sene ikincisini yapmayı planladığımız, son aşamasına geldiğimiz İndirimli Alışveriş Günleri’ni çok fazla önemsiyoruz” diyen Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur ise; “Bizim burada asıl amacımız tüketici ve üreticiyi buluşturmak. Bu Biga’yı hareketlendirecektir. Biz başlatalım, bizden sonra gelen arkadaşlar da devam ettirsinler. Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin 30’uncusunu, 40’ıncısını neden düzenlemiş olmasın bizden sonra gelenler. Biga Esnafının en önemli özelliği güleryüzlü ve dürüst olmasıdır” dedi.

Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nde şehrin farklı noktalarında düzenlenecek etkinliklerle halkın sokaklarda hoşça zaman geçirmeleri, yerel esnaftan alışveriş yapmalarını özendirmek amaçlanıyor. Esnafın yapacağı indirimler de etkili olacak. Esnafların stokları da bu şekilde eriyecek. Esnafların reklamları yapılacak. Çevre il ve ilçelerden halkın katılımı sağlanarak Biga’nın çevre il ve ilçelerin alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilecek potansiyelde bir ilçe olduğu anlatılacak.

Toplantıda ilki düzenlenen etkinliklerle ilgili video gösterimi yapıldı. Ardından 15-18 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek etkinliklerle ilgili bilgiler verildi. Yerel sanatçıların ağırlıkta olduğu ve ünlü isimlerin katılacağı konser ve defilelerle ilgili detaylar anlatıldı. Ayrıca sokaklarda soba yakılması etkinliğinin geçtiğimiz yıl fazlasıyla ilgi görmesi nedeniyle bu yıl da sokaklara sobalar yerleştirileceği anlatıldı.(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif