Anasayfa / Güncel / Bizde neden böyle?

Bizde neden böyle?

manset

Bizde neden böyle?

Kurulduğu günden bu yana, Çanakkale’nin yükselen yıldızı olarak bilinen GESTAŞ şirketi yeni yönetiminin hizmet anlayışı, her geçen gün eleştiri konusu oluyor.

Benzer hizmeti veren İzmir Büyükşehir Belediyesine ait, Bostanlı-Üçkuyular hattında verilen hizmet karşılığı ücretler ile GESTAŞ kıyaslandığında astronomik farklar ortaya çıkıyor.

Hissesi Özel İdare’ye ait olan GESTAŞ firmasının yeni Müdürü Volkan Uslu, her fırsatta hizmet kalitesinden çok, kar ettiklerinden söz ediyor. Boğaz geçişlerinde neredeyse tekel algısı yaratan firma, deniz geçişlerinden astronomik rakamlarda ücret alıyor. Çanakkale dışında deniz geçişi yapan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait arabalı vapurlardan alınan geçiş ücretleri ise GESTAŞ’ın aldıklarının yanında devede kulak kalıyor.

İzmir’de 5 kilometre uzunlukta Bostanlı-Üçkuyular arası arabalı vapurlarda, otomobil geçiş ücretlerinden 9 TL alınırken, Çanakkale’de ise GESTAŞ tarafından 2 kilometre mesafeden toprak bastı parası hariç 30 TL ücret alınıyor. Benzer taşımacılık yapılan Eskihisar-Yalova arasında ise 60 TL ücret alınıyor. GESTAŞ’ın hizmeti İzmir ile karşılaştırıldığında ise ortaya anormal denilebilecek bir rakam ve miktar çıkıyor. GESTAŞ yönetiminin son yıl içerisinde kar ettiği ileri sürülürken, bu fiyatlarla daha güvenli, konforlu ve sürekli hizmet vermesi gerekiyor.

(Güngör Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hurda Araç Yandı

Hurda Araç Yandı Biga’da Sanayi Sitesinde park halindeki hurda araç yandı.  Sanayi sitesinde park halindeki …

Bir Yorum

  1. bu kadar zarar eden şirketin müdürü neden görevden alınmaz? geldiği şirkette zarar olsaydı bu özel şirket napardı acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.