Anasayfa / Güncel / BİK-İŞKUR işbirliği ile gazeteler rahatlayacak

BİK-İŞKUR işbirliği ile gazeteler rahatlayacak

manset-foto

BİK-İŞKUR işbirliği ile gazeteler rahatlayacak 

Basın İlan Kurumu (BİK) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan Nitelikli İşgücü Hizmetleri İşbirliği protokolü dolayısıyla Çanakkale Merkez’de günlük yayın yapan gazetelerin yöneticileri ile dün İŞKUR il binasında bir toplantı düzenlendi.

İŞKUR il binası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda BİK Genel Müdürü Yakup Karaca ve İŞKUR Genel Müdür Vekili Mehmet Ali Özkan arasında yapılan protokol hakkında basın kuruluşları bilgilendirildi.

BİK İl Müdürü Hasan Hüseyin Kemal ile İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan’ın bizzat katılarak işbirliği protokolü hakkında bilgilendirmede bulunduğu toplantıya, Çanakkale Merkez’de günlük yayınlanan gazetelerin imtiyaz sahipleri ve/veya sorumlu yazı işleri müdürleri katıldı.

Toplantı açılışında konuşan BİK İl Müdürü Kemal, protokolün gazeteciler için meslekiçi eğitim ve işbaşı eğitim programları hakkında imzalandığını belirtti. Kemal, “Gazeteler için neler yapabiliriz konusunda Ali Bey ve Mustafa Bey ile görüştük. Meslekiçi eğitimleri ile ilgili ne yapabiliriz? Gazetelerin birinci eksiği nedir? Onları sizlerden de duymak için bir aradayız” diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ise gazete yöneticileri ile tanıştıktan sonra medyanın önemine değindi. Çalışkan, ilçelerde talebe göre açtığı kurslar hakkında bilgi vererek, işbaşı eğitim programları hakkında istatistiki veri paylaştı. “Nerede ne ihtiyaç varsa bununla ilgili kurslar düzenliyoruz. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz? Çalışanlara iki ve daha fazla çalışanı olan gazetelerimizde üçüncü çalışanı biz verebiliriz.” diyen Çalışkan, mesleki eğitim için de elinden gelen desteği vereceğini açıkladı.

İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke ve Biga Hizmet Kurumu Sorumlusu Emre Akbulut da katılarak, toplantı sonunda kurslara yönelik çalışmalarını anlatırken, BİK Çanakkale Şubesi Memuru Murat Bal da Basın İlan Kurumu’nun mevzuatı hakkında bilgilendirmede bulundu.

(Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif